Daniele Orsato

Autor: AP PHOTO/MANU FERNANDEZ Daniele Orsato

MŚ Katar 2022

Nietypowe zdarzenie podczas meczu Argentyna – Chorwacja. Ten szczegół mógł umknąć każdemu kibicowi

2022-12-14 14:06

Argentyna pewnie pokonała Chorwację 3:0, dzięki czemu wywalczyła awans do wielkiego finału rozgrywanych w Katarze mistrzostw świata. Choć wyższość „Albicelestes” nie podlegała dyskusji to trudno powiedzieć jak potoczyłby się ten mecz, gdyby nie rzut karny podyktowany przy stanie 0:0. Jak się okazuje, sędziujący to spotkanie Daniele Orsato wyciągnął wtedy z kieszeni… czerwony kartonik! Ta sytuacja mogła umknąć niemal wszystkim kibicom oglądającym to spotkanie, ale pomeczowy protokół nie pozostawia wątpliwości.

Argentyna zagra o złoto

Choć faworytem półfinałowego starcia Argentyna – Chorwacja zdawali się być ci pierwsi, przez pierwsze pół godziny to „Hrvatska” nadawała ton boiskowym wydarzeniom. Luka Modric i spółka nie potrafili jednak przekuć swojej przewagi na bramkę, a na domiar złego sami stracili gola. Po faulu Livakovicia na Alvarezie z „wapna” pewnie uderzył Messi. Kilka minut później młody napastnik Manchesteru City osobiście podwyższył prowadzenie, a w drugiej połowie – po genialnej akcji „Atomowej Pchły” – ustalił rezultat spotkania. „Albicelestes” zwyciężyli 3:0 i czekają obecnie na finałowego rywala, którego wyłoni wieczorne starcie pomiędzy Francją a Marokiem.

Katar zrobił prawdziwe świństwo kibicom z Maroka. Nadzieje brutalnie zduszone w ostatniej chwili, potworny cios

Orsato pokazał czerwoną kartkę?

Wielu fanom z pewnością umknął jednak fakt, że sędziujący to spotkanie Daniele Orsato jeszcze w pierwszej połowie pokazał czerwoną kartkę! Cała sytuacja miała miejsce po odgwizdaniu przez Włocha rzutu karnego, jeszcze przy stanie 0:0. Chorwaci zażarcie protestowali, byli bowiem przekonani o niesłuszności tej decyzji, a dodatkowo podnosili także argument, że chwilę wcześniej arbiter także popełnił błąd, nie dyktując dla nich rzutu rożnego. Zdecydowanie najbardziej ekspresyjnie swoje zdanie wyrażał Mario Mandzukic, którego Orsato nie wahał się ukarać czerwoną kartką. Były reprezentant kraju, a obecnie członek sztabu szkoleniowego resztę meczu był zatem zmuszony oglądać z wysokości trybun.

Czy Leo Messi wygra z Argentyną mundial w Katarze?
Kibice na plaży w Katarze: Brakuje nam piwa!

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?