Reprezentacja Danii

i

Autor: AP PHOTO Reprezentacja Danii

To nie mieści się w głowie

Obrzydliwa decyzja FIFA przed mundialem 2022. Reprezentacja dostała zakaz, to jest nie do pomyślenia

2022-11-11 9:56

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się już za nieco ponad tydzień, a wciąż zamiast o wielkim piłkarskim święcie częściej mówi się o skandalach i oburzających decyzjach, związanych z przyznaniem organizacji mundialu właśnie temu krajowi. A FIFA dolewa oliwy do ognia kolejnymi postanowieniami. Tym razem odrzuciła wniosek reprezentacji Danii dotyczący ich specjalnych koszulek.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej od zawsze były wielkim świętem futbolu. Miliony kibiców w jednym miejscu, w tym samym czasie, gwiazdy piłki na boisku i wiele fantastycznych spotkań. Zapewne również w Katarze nie zabraknie świetnych meczów, ale jednak wszystko będzie przykryte otoczką mundialu. A ta z dnia na dzień się pogarsza i niewykluczone, że to dopiero początek bardzo złej atmosfery wokół mistrzostw.

FIFA zakazała tych koszulek. Takie decyzje są obrzydliwe

Od dawna mówi się o skandalicznych warunkach, w jakich musieli pracować budowniczy stadionów. Niestety nie zabrakło również wielu ofiar śmiertelnych. Ponadto na jaw wychodzą nowe fakty świadczące o tym, że FIFA po prostu sprzedała prawa do organizacji mundialu Katarowi. Nie brakuje więc głosów sprzeciwu i niektóre kadry chciały to wyrazić dość jasno.

W tym gronie znajduje się choćby reprezentacja Danii. Skandynawowie podczas treningów w Katarze chcieli zakładać koszulki z napisem "Prawa człowieka dla wszystkich", co byłoby ewidentnym przesłaniem do władz Kataru. Jak powiedział dyrektor generalny Duńskiego Związku Piłki Nożne, Jakob Jansen odpowiedni wniosek został skierowany do FIFA.

Ale został on odrzucony przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej. - Wysłaliśmy wniosek do FIFA, ale odpowiedź jest negatywna i jest nam przykro z tego powodu, ale musimy przyjąć to do wiadomości. Musimy przestrzegać zasad turnieju, które są nam narzucone. Jeśli tego nie zrobimy, mogą nas czekać sankcje i grzywny, a tego chcemy uniknąć  - powiedział Jansen. FIFA uznała, że napis byłby przejawem polityki i jest niezgodny z regulaminem federacji.

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na MŚ 2022 w Katarze?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 12
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze