Mistrzostwa Świata w Katarze

i

Autor: AP PHOTO/HASSAN AMMAR, FILE Mistrzostwa Świata w Katarze

prawdziwa bomba

Trzęsienie ziemi tuż przed mistrzostwami świata! Ujawniono szokujące szczegóły, Katarczycy będą wściekli

2022-11-10 17:46

Mistrzostwa Świata w Katarze już od dawna wzbudzają skrajne emocje i zdaniem wielu kibiców, mundial nie powinien odbyć się właśnie w tym kraju. Na przestrzeni lat nie brakowało zarzutów pod adresem gospodarzy imprezy a teraz, tuż przed starem mistrzostw, spadła prawdziwa bomba. Ujawniono bowiem szokujące fakty, które miały na celu pokazać, jak Katar zagwarantował sobie mundial.

Przed kilkoma tygodniami Netflix postanowił podgrzać atmosferę przez zbliżającymi się mistrzostwami świata w Katarze i zapowiedział, że na kilkanaście dni przed startem długo wyczekiwanej imprezy, na platformie pojawi się dokument o FIFA oraz o korupcji, która miała miejsce wewnątrz międzynarodowej federacji. Jak się okazało, twórcy miniserialu nie brali jeńców i ujawnili największe afery, w których brali udział członkowie FIFA. Nie pominięto również kwestii Kataru, który w 2022 będzie gospodarzem mundialu oraz tego, w jaki sposób kraj z Bliskiego Wschodu miał zapewnić sobie prawo do organizacji turnieju. 

Ujawnili niepokojące informacje przed mistrzostwami świata w Katarze! Tak gospodarze mieli zapewnić sobie mundial 2022

W dokumencie Netflixa pojawiła się bowiem Phaedra Almajid, która przed laty pełniła funkcję rzeczniczki kandydatury katarskiej, gdy kraj z Bliskiego Wschodu rozpoczynał starania o organizacje mundialu w 2022 roku. Według jej wersji, Hassan Al Thawadi, sekretarz generalny kandydatury katarskiej spotkał się po kongresie w Angoli w 2010 roku z kilkoma osobami z Komitetu Wykonawczego FIFA, aby zapewnić sobie ich głosy. W zamian miał oferować spore kwoty.

Trzęsienie ziemi tuż przed mistrzostwami świata! Ujawniono szokujące szczegóły, Katarczycy będą wściekli

- Wszyscy zostaliśmy w tym samym hotelu. Poproszono mnie o tłumaczenie, bo znam język francuski. Zapraszaliśmy do pokoju o różnych porach różnych członków Komitetu Wykonawczego. Issa Hayatou, Jacques Anouma, Amos Adamu. Rozmawialiśmy o tym, że RPA miało szanse zorganizowania mundialu i że Bliski Wschód też powinien ją dostać. Hassan zaproponował Hayatou milion dolarów dla jego federacji. W zamian chciał dostać jego głos. Pamiętam śmiech. Powiedział, ze to nie wystarczy. Kwota więc od razu wzrosła do 1.5 miliona. Brzmi to prosto, ale tak właśnie było. Damy pieniądze na Waszą federację piłkarską, a Wy oddacie na nas głos. I tyle. Tak samo było z Anoumą i Adamu. Na każdego po 1.5 miliona dolarów w zamian za głos. Tylko o nich mówiono, ja nigdy ich nie widziałam. Dla mnie było jasne, że pieniądze idą na piłkę nożną, a nie do kieszeni. A co z nimi zrobiono? Nie mam pojęcia. Zanim wróciłam do hotelu Hassan powiedział „nigdy nikomu o tym nie mów”. - Phaedra Almajid, która niedługo po tych wydarzeniach musiała uciekać z kraju. Po wyjeździe z Kataru, kiedy jej wersja przedostała się do prasy, kobieta zaczęła otrzymywać groźby. 

Zobaczcie, w jakich warunkach w Katarze będą mieszkać piłkarze reprezentacji Polski, klikając w galerię zdjęć poniżej

Sonda
Czy piłkarze odniosą sukces na mistrzostwach świata w Katarze?
Najnowsze