Katar 2022

i

Autor: AP PHOTO/TOUFIK DOUDOU Katar 2022

Mundial 2022

Prezydent nie leci do Kataru na mecz otwarcia mundialu. Zdradzono powody!

2022-11-10 13:26

Wielkimi krokami zbliżają się piłkarskie mistrzostwa świata. Meczem otwarcia imprezy będzie spotkanie gospodarzy – Kataru – z Ekwadorem, które zostanie rozegrane 20 listopada. Nie wszyscy pojawią się wtedy na miejscu. Prezydent Ekwadoru Guillermo Lasso potwierdził, że nie leci na mecz otwarcia mundialu. Dlaczego?

Prezydent Ekwadoru Guillermo Lasso nie weźmie udziału w meczu otwarcia piłkarskiego mundialu, w którym reprezentacja jego kraju zagra z gospodarzem Katarem. Jako powód podano niestabilną sytuację polityczną w Ekwadorze. Spotkanie odbędzie się 20 listopada na 60-tysięcznym stadionie Al Bayt.

Na chwilę przed mundialem Grzegorz Krychowiak pokazał te zdjęcia. Posypały się gratulacje

Mundial 2022: Prezydent Ekwadoru nie leci na mecz otwarcia

"Podziękowałem emirowi Kataru za zaproszenie do udziału w meczu otwarcia między naszymi zespołami” – napisał na Twitterze Lasso. „Zdecydowałem jednak, że nie pojadę. Bezpieczeństwo narodowe jest moim priorytetem” – dodał. Na prezydenturę Lasso cień kładzie wysoki poziom przemocy, którą przypisuje się mu w kampanii przeciwko handlarzom narkotyków i zamieszki z ofiarami śmiertelnymi w więzieniach. Według oświadczenia prezydenta w Katarze oficjalnym reprezentantem Ekwadoru będzie wiceprezydent Alfredo Borrero.

Ekwador został dopuszczony do występu w Katarze na początku tego tygodnia po tym, jak Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) wydał orzeczenie dotyczące zawodnika, którego status zakwestionowała federacja chilijska. Oskarżenia dotyczyły obrońcy Byrona Castillo, który - jak zarzucano - w kwalifikacjach miał grać na podstawie fałszywych dokumentów.

Poważna wpadka w polskich Milionerach! Uczestnik dostał pytanie o sport, a fani zaniemówili, co tu się stało?

Castillo mógł grać. CAS pozwoliło na wyjazd Ekwadoru na MŚ

CAS stwierdził, że Castillo, zgodnie z przepisami FIFA, był uprawniony do gry w eliminacjach mistrzostwach świata w Katarze. Orzeczono jednak również, iż ekwadorska federacja naruszyła jeden z artykułów Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA - chodzi o użycie dokumentu zawierającego fałszywe informacje.

Następne eliminacje MŚ w strefie Ameryki Południowej Ekwadorczycy rozpoczną z ujemnym dorobkiem. Dodatkowo muszą zapłacić grzywnę w wysokości 100 tys. franków szwajcarskich.

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?

Pytanie 1 z 15
Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata?
Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!

Pamiętasz największe sukcesy Polaków na mundialach?

Włącz mundialowy podcast i powspominaj z ekipą SUPER SPORT!

Listen to "Sukcesy Polaków na Mundialach. Gość specjalny Władysław Żmuda. SUPERSPORT +" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze