Szymon Marciniak

i

Autor: East News Szymon Marciniak

Polak doceniony

Początek mundialu dla Szymona Marciniaka. Poprowadzi mecz mistrzów świata

2022-11-24 17:40

Polski arbiter Szymon Marciniak w sobotę zacznie swój występ na mundialu. Polak poprowadzi mecz dwóch europejskich drużyn, uważanych za faworytów grupy D. Mistrzowie świata Francuzi zmierzą się z Duńczykami.

Marciniak nie sędziował w pierwszej kolejce spotkań grupowych, dlatego, że FIFA nie wyznacza sędziów z Europy do prowadzenia meczów drużyn ze starego kontynentu. Wyjątkiem są spotkania w których rywalizują ze sobą dwie drużyny z Europy. Do takiego meczu, zapowiadającego się szlagierowo dojdzie w sobotę, gdy Francja zmierzy się z Danią. Francuzi, mistrzowie świata sprzed czterech lat, są liderem grupy D po wygranej z Australią 4:1. Dania na inaugurację tylko zremisowała z Tunezją 0:0. Jest bardzo możliwe, że sobotni mecz może rozstrzygnąć o pierwszym miejscu w grupie. Marciniak będzie pracował ze swoim zespołem. Na liniach pomogą mu Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Cała trójka ma za sobą pracę podczas Euro 2016 i mundialu w Rosji w 2018 roku. Listkiewicz zaliczył już jeden mecz podczas obecnego mundialu, bo był asystentem VAR w meczu otwarcia Kataru z Ekwadorem. Marciniak jest sędzią międzynarodowym FIFA od 2011 roku. Mecz Francja – Dania odbędzie się w sobotę 26 listopada o godzinie 17.00.

Legendarny trener przewidział siłę Arabii Saudyjskiej. Co może być jej dodatkowym atutem w meczu z Polską?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze