Polska - Francja

i

Autor: AP PHOTO Polska - Francja

Katar 2022 przed ekranem

Polacy odpadli z mundialu, ale pobili rekord. Trudno uwierzyć, jak wielu chciało oglądać Biało-Czerwonych

2022-12-05 10:21

Przygoda podopiecznych Czesława Michniewicza z katarskimi mistrzostwami świata zakończyła się porażką 1:3 z „Trójkolorowymi”. Choć po meczach grupowych polskiej reprezentacji trudno się było w zagranicznych mediach doszukać komplementów dla niej, występ naszych graczy wzbudził nadspodziewanie wielkie zainteresowanie telewidzów francuskich.

Jak poinformował „L'Euipe”, niedzielne spotkanie Francja – Polska w kraju nad Loarą i Sekwaną zgromadziło przed ekranami telewizorów aż 14,3 mln jego mieszkańców. Dziennik dodaje, że jest to rekord oglądalności stacji TF1 w tym roku. Powyższa liczba obejmuje tylko publicznego nadawcę; telewizja beIN Sports, nadająca w systemie zakodowanym i posiadająca prawa do całego mundialu, nie ujawniła swoich danych.

Mecze grupowe Francuzów gromadziły mniejszą publikę. Inauguracyjną grę z Australijczykami (4:1) oglądało 12,5 mln kibiców, 900 tysięcy mnie zobaczyło zwycięstwo mistrzów świata nad Danią (2:1). Potyczka z Tunezją (0:1), podczas której „Trójkolorowi” byli już pewni awansu do dalszej fazy turnieju, zgromadziła przed ekranami we francuskich domach tylko 8,8 mln telewidzów.

Warto dodać, że podczas poprzedniego mundialu w Rosji w roku 2018 mecz 1/8 finału z udziałem Francuzów – zakończony ich zwycięstwem 4:3 po kapitalnym spotkaniu – oglądało 12,5 mln kibiców francuskich, a więc prawie o 2 mln, niż niedzielne starcie z Biało-Czerwonymi.

Lewandowski ZWOLNIŁ Michniewicza? Wymowna odpowiedź po meczu z Francją
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze