Robert Lewandowski

i

Autor: AP

Wielka premia!

Polscy piłkarze zgarnęli dla siebie miliony premii po porażce z Argentyną. Wiemy, ile mają podzielić między sobą

2022-12-01 9:44

Mecz Polska – Argentyna zakończył się porażką 0:2, ale i z awansem do fazy pucharowej mistrzostw świata. Biało-czerwoni zgarnęli dla siebie w ten sposób miliony premii. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie styl, którym osiągnęli to nasi zawodnicy. Cała drużyna rozdzieli przez siebie mniej więcej tyle, ile wynosi miesięczna pensja Roberta Lewandowskiego w Barcelonie.

Reprezentacja Polski zameldowała się w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Biało-czerwoni przegrali po fatalnym meczu z Argentyną 0:2. Na szczęście po wygranej tylko 2:1 Meksyku nad Arabią Saudyjską, utrzymaliśmy drugie miejsce w tabeli i zagramy z Francją o ćwierćfinał MŚ Katar 2022. Dzięki wygranej piłkarze zapewnili pokaźną premię nie tylko dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, ale również dla samych siebie. Wiemy, ile dodatkowo mają otrzymać za awans.

Anna Lewandowska pękała z dumy na Polska – Argentyna. Na awans Biało-czerwonych mogła zareagować tylko w jeden sposób

Polska – Argentyna: Taką premię zapewnili sobie Polacy

Jak informuje „Business Insider”, reprezentacja Polski dzięki awansowi do fazy pucharowej mistrzostw świata zapewnili dla PZPN kolejne 4 miliony dolarów (ok. 18 milionów złotych). Ile z tej kwoty ma trafić do podziału dla samej drużyny? Branżowy portal twierdzi, że będzie to ok. 1,6 miliona dolarów, czyli ponad 7 milionów złotych.

To premie, o których sportowcy z innych dyscyplin mogą jedynie pomarzyć. Zwłaszcza, że nasi zawodnicy jeszcze za wiele na mundialu nie osiągnęli. Na razie jedynie przebrnęli przez fazę grupową, co powinno być – według m.in. Jana Tomaszewskiego – obowiązkiem, a nie sukcesem.

Argentyńczycy przejechali się po Polsce. Mocny atak po awansie Biało-Czerwonych, "Żenująca Polska"

Kiedy mecz Polska – Francja?

Mecz Polska - Francja odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia, o godzinie 16:00. Będzie to trzeci mecz 1/8 finału mundialu w Katarze. Relacja na żywo z meczu Polska – Francja na Sport.se.pl. Zapraszamy!

Polska cierpiała. Szczęsny bohaterem. Komentarz po meczu Polska - Argentyna
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze