Portugalia - Ghana

Autor: AP PHOTO Portugalia - Ghana

MŚ Katar 2022

Portugalia - Ghana WYNIK: Rollercoaster i wygrana Portugalii! Pięć bramek, historyczny wyczyn Cristiano Ronaldo. Szalony mecz w Katarze

2022-11-24 18:51

Pierwsza połowa spotkania Portugalia - Ghana z pewnością uśpiła wielu kibiców, jednak w drugiej części meczu piłkarze wzięli się do roboty i strzelili aż pięć bramek, a Ghana walczyła do samego końca o remis i jeden punkcik. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla ekipy z Europy, a Cristiano Ronaldo został w międzyczasie pierwszym piłkarzem, który wpisał się na listę strzelców na pięciu mundialach w swojej karierze.

Portugalia - Ghana 3:2 (0:0)

Bramki: 65. Ronaldo (karny), 73. Ayew, 78. Joao Felix, 80. Leao, 89. Bukari

Kartki: Kudus, Ayew, Seidu, Williams, Pereira, Bruno Fernandes

Portugalia: Costa - Cancelo, Dias, Pereira, Guerreiro - Neves (77. Leao)  - Bernardo Silva (88. Palhinha) , Bruno Fernandes, Otavio (56. Carvalho), Ronaldo (88.Ramos), Joao Felix (88. Joao Mario)

Ghana: Ati-Zigi - Seidu (66. Lamptey), Djiku (90+3 Semanyo), Amartey, Salisu, Baba - Kudus (76. Bukari), Partey, Abdul Samed (90+3' Kyereh) , A. Ayew (77. J. Ayew) - Williams

Na żywo

Witamy w relacji na żywo z meczu MŚ 2022 w Katarze: Portugalia - Ghana! Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 17:00.

Już tylko kilkanaście minut dzieli nas od rozpoczęcia meczu!

Takim składem na mecz wyjdą Portugalczycy!

Tak z kolei na murawę wybiegnie Ghana!

Piłkarze wychodzą na murawę! Przed nami hymny obu krajów

1'

GRAMY! Przy piłce Portugalia!

3'

Bardzo zachowawczo Europejczycy. Spokojnie budują akcję od obrony.

6'

Wrzutka na Joao Felixa, ale tragiczna. Od autu Ghana

9'

PRZEJĘCIE GHANY I KONTRA!

9'

Dośrodkowanie prosto w ręce bramkarz z Portugalii.

10'

RONALDO WYCHODZI SAM NA SAM!

11'

Odskoczyła piłka CR7 i bramkarz dał radę doskoczyć do rywala, żeby zablokować strzał! To powinna być bramka!

12'

Rozpędzają się mistrzowie Europy z 2016 roku! Korner dla Portugalczyków

16'

Ależ wysoko wychodzą pressingiem Portugalczycy! Niemal całym zespołem stoją na połowie rywali!

16'

Iniaki Williams mógł wyjść na świetną pozycję, ale nie przyjął dośrodkowania. Przy piłce Portugalia.

19'

Konsekwentnie próbują uśpić Ghańczyków piłkarze Fernando Santosa, aby później przyspieszyć.

22'

Williams mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale Kudus nie popisał się podaniem!

26'

Sfrustrowany Joao Felix nie zgadza się z decyzją sędziego, że faulował Rahmana w ataku i wymachuje rękami na lewo i prawo

28'

Fatalny kiks Joao Felixa! Zawodnik Atletico tylko skrył twarz w dłoniach

31'

Ronaldo trafia do siatki, ale wcześniej był gwizdek! Nie może pogodzić się z tą decyzją CR7!

W tej sytuacji sędzia zdecydował się odgwizdać faul Ronaldo.

36'

Ruben Dias nie opanował piłki w boisku i Ghana będzie wykonywać rzut rożny!

38'

Przytomnie piłkę wybija Fernandes i kolejny korner dla rywali.

39'

Nic z tego. Przy piłce już Portugalia.

41'

Cała drużyna Ghany stoi przed swoim polem karnym... Co za mur.

43'

Ronaldo trafiony przypadkowo przez Guerreiro. I po akcji.

45+1'

Sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej połowy

45+3'

I jest gwizdek! Arbiter zaprasza piłkarzy na przerwę. Portugalia 0:0 Ghana.

Plan minimum Ghańczyków na pierwszą połowę wykonany. Udało im się nie stracić bramki!

Piłkarze wracają na murawę!

46'

Gramy dalej! Przy piłce Ghana! Żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany.

49'

Andre Ayew ukarany kartką.

51'

Williams próbował sprytnie zagrać piętą do kolegi, ale podał do rywala.

53'

Rzut rożny dla ekipy z Afryki!

55'

KUDUS W KONTRZE GHANY!

56'

Zrobiło się gorąco, ale piłka ostatecznie mija bramkę! Ostrzeżenie dla Portugalii!

56'

Otavio opuszcza plac gry, najprawdopodobniej z urazem. W jego miejsce Carvalho.

59'

Seidu najpierw podciął Felixa, a później jeszcze zaczął wchodzić w dyskusję z Portugalczykiem. To może być czerwona kartka!

59'

Mnóstwo szczęścia ma Ghańczyk, bo za uderzenie głową rywala, Seidu mógł wylecieć z murawy.

63'

Salisu starł się z Ronaldo o piłkę i sędzia dyktuje rzut karny!

64'

Czekamy na analizę VAR!

65'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ronaldo wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie!

Portugalczyk staje się pierwszym piłkarzem w historii, który strzela bramkę w piątych finałach mistrzostw świata! Maszyna!

69'

Ghana nie składa broni i teraz to oni próbują budować akcję w ataku pozycyjnym.

72'

KUDUS HUKNĄŁ Z DYSTANSU! ŚWIETNY STRZAŁ, ale niestety prosto w bramkarza.

73'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ayew doprowadza do wyrównnania!

74'

Błysnął podaniem Kudus, który posłał piłkę obok dwóch interweniujących rywali, a Ayew dostawił nogę i nie dał szans bramkarzowi!

77'

Podwójna zmiana w Ghanie. Bohaterowie Kudus i Andre Ayew schodzą. W ich miejsce Bukari i Jordan Ayew

78'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Joao Flix wdziera się w pole karne i pokonuje bramkarza!

80'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! CO TU SIĘ DZIEJE! LEAO 2 MINUTY PO WEJŚCIU NA MURAWĘ TRAFIA DO SIATKI!

83'

Ronaldo sam na sam!

83'

Bramkarz góra, ale bramki i tak by nie było. Cr7 był na spalonym.

84'

Joao Felix poturbowany przez Salisu i mamy przerwę w grze.

87'

Zwalniają już grę Portugalczycy. Mają to, czego chcieli i teraz próbują już dowieźć ten wynik do końca meczu.

88'

Potrójna zmiana w Portugalii. Schodzą Ronaldo, Joao Felix i Bernando Silva. Za nich Ramos, Joao Mario, Palhinha

89'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ghana jeszcze trafia! 3:2!

90'

Przysnęli obrońcy Portugalii i Bukari głową pakuje piłkę do siatki! Ależ tu będzie końcówka!

90+1'

Aż dziewięć minut dolicza sędzia!

90+5'

Ghana przejmuje na połowie Portugalii!

90+7'

Portugalia robi co może, aby oddalić piłkę od swojej bramki. Teraz próbują przetrzymać ją pod polem karnym Ghany.

90+8'

Ostatnia szansa dla Ghany, ale Bukari przecenił swoje możliwości i uderzył nad bramką z dystansu.

90+10'

I KONIEC! Portugalia wygrywa 3:2, ale co to była za batalia. Pierwsza część spotkania do zapomnienia, ale druga palce lizać!

I to by było na tyle. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

Za Cristiano Ronaldo niezwykle trudny okres. Ten wielki piłkarz rozstał się już w trakcie mundialu z Manchesterem United, do którego wrócił rok temu. Bajkowa historia nie trwała jednak długo, a od kilku miesięcy dominowała frustracja, która wylała się w niedawnym wywiadzie Portugalczyka. To sprawiło, że 37-latek jest obecnie bez klubu, ale nie zajmuje tym głowy. Jego głównym celem jest dobry występ z reprezentacją Portugalii na MŚ w Katarze. Medal mistrzostw świata jest jednym z niewielu osiągnięć, którego brakuje w bogatej gablocie Ronaldo. Najbliżej był podczas pierwszego występu w 2006 r., gdy Portugalia przegrała w meczu o trzecie miejsce z Niemcami. Teraz marzy o mistrzostwie świata, a pierwszym krokiem w tym kierunku ma być zwycięstwo w spotkaniu otwarcia z Ghaną. Nie będzie to jednak proste, ponieważ zespół z Afryki także ma wielkie ambicje i z pewnością tanio skóry nie sprzeda. Pytanie, kto wygra mecz Portugalia - Ghana zacznie się wyjaśniać już od 17:00.

Czy Cristiano Ronaldo to najlepszy piłkarz na świecie?