Gianni Infantino, FIFA

i

Autor: AP PHOTO/HASSAN AMMAR Gianni Infantino, FIFA

wydało się

Rewolucyjne zmiany FIFA tuż przed mistrzostwami świata w Katarze! Wszyscy pod obserwacją, tego jeszcze nie było

2022-11-16 16:18

Mistrzostwa świata w Katarze już od dłuższego czasu wzbudzają ogromne, przede wszystkim skrajne emocje, przede wszystkim ze względu na miejsce, w którym będą się odbywać. Tuż przed startem imprezy na Bliskim Wschodzie okazało się również, że FIFA będzie bacznie przyglądać się profilom w mediach społecznościowych wszystkich uczestników. Ma to pomóc zwalczyć ewentualny hejt.

Im bliżej mistrzostw świata w Katarze, tym bardziej nadchodzące mistrzostwa świata elektryzowały kibiców, dziennikarzy i ekspertów z całego świata, niekoniecznie w pozytywny sposób. Swoją cegiełkę tuż przed mundialem postanowił dorzucić także Netflix, wypuszczając mocny dokument, który uderzał nie tylko w FIFA, ale również odsłaniał kulisy otrzymania przez Katarczyków organizacji turnieju. Teraz, na kilka dni przed pierwszym meczem mistrzostwa świata światło dzienne ujrzały kolejne informacje. Tym razem chodzi o obserwację zawodników.

FIFA wprowadza rewolucyjne zmiany przed mistrzostwami świata w Katarze. Takiego rozwiązania jeszcze nie było

Okazuje się bowiem, że FIFA znalazła dość nietypowy sposób radzenia sobie z hejtem i z nieprzychylnymi komentarzami, które często pojawiają się pod postami piłkarzy, szczególnie po nieudanych meczach. Międzynarodowa federacja piłkarska zdecydowała, że podczas mundialu w Katarze, profile w mediach społecznościowych wszystkich piłkarzy będą pod stałą obserwacją, co ma w teorii zwalczyć zjawisko hejtu.

Rewolucyjne zmiany FIFA tuż przed mistrzostwami świata w Katarze! Wszyscy pod obserwacją, tego jeszcze nie było

- Wiecie, że jest cała masa hejtu w internecie. FIFA też jest tego świadoma i zorganizowała coś takiego, że wszyscy piłkarzy uczestników mistrzów świata będą objęci monitoringiem. Jakimś magicznym sposobem, w momencie jak się pojawi jakiś komentarz hejterski u was, na Instagramie albo Facebooku, to on automatycznie gdzieś znika - przekazał piłkarzom reprezentacji Polski rzecznik Jakub Kwiatkowski podczas jednego z ostatnich spotkań kadry. Nie da się jednak nie zauważyć, że stała obserwacja kont piłkarzy może również wpłynąć na treści, które są przez nich publikowane w sieci, a których mogliby sobie nie życzyć organizatorzy. 

Sonda
Czy piłkarze odniosą sukces na mistrzostwach świata w Katarze?
Jerzy Engel prognozuje mundial Katar 2022
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze