Wojciech Szczęsny

i

Autor: AP PHOTO/AIJAZ RAHI Wojciech Szczęsny

Brzmi groźnie

Rzecznik PZPN zdradził, co się działo ze Szczęsnym po karnym. Te słowa mogą zmrozić

2022-12-01 11:31

Cały świat zachwyca się fantastyczną obroną strzału z karnego Leo Messiego przez Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz Juventusu wyglądał na spokojnego i pewnego siebie, ale rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski ujawnił, że adrenalina skoczyła mu do niebotycznych rozmiarów. Miejmy nadzieję, że w niedzielę w meczu z Francją Szczęsny będzie w podobnej formie!

Jakub Kwiatkowski: W szatni była radość. Zrealizowaliśmy cel

- Wojtek gra genialny turniej. Rozmawiałem z nim po meczu, to powiedział, że po obronionym karnym dostał takiego wyrzutu adrenaliny, że się trząsł cały. Kapitalna sprawa, może z Francją wygramy na karne? - powiedział w czwartek rano dziennikarzom Kwiatkowski.

Jak opowiada rzecznik PZPN, sztab reprezentacji podczas meczu na bieżąco analizował, jaka jest sytuacja w grupie i jak wygląda mecz Meksyku z Arabią Saudyjską.

- Miałem aplikację włączoną, na której sprawdzałem wynik. Piłkarze mnie pytali jak tam drugi mecz. Wiedzieliśmy też, ile kartek ma Meksyk, mieliśmy wszystko pod kontrolą. Piątek miał wejść za Zielińskiego, ale kiedy Krychowiak dostał żółtą kartkę, to jego zdjęliśmy. Gdyby dostał drugą żółtą i czerwoną, to spadlibyśmy za Meksyk. Sędzia był bliski uniesienia tablicy, ale go cofnęliśmy – ujawnia Kwiatkowski, który dodaje, że w szatni było dużo radości.

- Cieszyliśmy się. Pierwszy raz od 36 wyszliśmy z grupy na mundialu. Trudno się nie cieszyć. Oczywiście. Wiemy, jak ten mecz wyglądał i nie ma się czym chwalić, ale emocje były ogromne. Taki był plan przed mundialem i został on zrealizowany – podkreśla.

Rzecznik PZPN po awansie do 1/8 finału MŚ
Sonda
Czy Polska wygra z Francją?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze