Wojciech Szczęsny

i

Autor: Cyfra Sport Wojciech Szczęsny

wojtek wciąż górą

Szczęsny już dawno nie gra na mundialu, a dalej nie mogą go pokonać! Nie do wiary, co wyprawiał w Katarze. Obłędne liczby

2022-12-13 17:41

Reprezentacja Polski zagrała na mistrzostwach świata w Katarze cztery spotkania, podczas których o Wojciechu Szczęsnym mówił niemalże cały świat. Wszystko przez to, co golkiper Biało-czerwonych wyprawiał w bramce. Okazuje się, że pomimo tego, że Polska już dawno odpadłą z turnieju, Szczęsny wciąż prowadzi w rankingu bramkarzy, którzy obronili w Katarze najwięcej strzałów.

Swoimi występami podczas mistrzostw świata w Katarze Wojciech Szczęsny sprawił, że zaczęło się o nim wiele mówić nie tylko w Polsce, ale niemalże na całym świecie. Oprócz obronionych dwóch rzutów karnych, w meczach z Arabią Saudyjską i Argentyną, golkiper grający na co dzień dla Juventusu niejednokrotnie ratował reprezentację Polski z opresji. Okazuje się, że parady Wojciecha Szczęsnego nie tylko dały mu prowadzenie w rankingu bramkarzy, którzy obronili najwięcej strzałów na swoją bramkę podczas mistrzostw świata w Katarze, ale także polski bramkarz wciąż zajmuje pierwsze miejsce. 

Obłędne liczby Wojciecha Szczęsnego. Już dawno nie gra na mundialu, a wciąż jest liderem

Co prawda reprezentacja Polski zagrała "tylko" cztery mecze na mistrzostwach świata w Katarze, ale Wojciech Szczęsny w tym czasie obronił aż 21 strzałów rywali. Pomimo tego, że Polska odpadła w 1/8 finału, a pozostali bramkarze mieli o wiele więcej meczów do poprawienia swoich statystyk, Wojciech Szczęsny wciąż nie został zdetronizowany. Najbliższej odebrania Polakowi prowadzenia, przed meczem Argentyna - Chorwacja jest Dominik Livaković, który obronił 19 strzałów na swoją bramkę. 

Sonda
Czy Czesław Michniewicz nadal powinien być selekcjonerem reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze