Szymon Marciniak

i

Autor: AP Photo Szymon Marciniak

Mocny komentarz

Szymon Marciniak wciąż na ustach Francuzów. Słynny sędzia postanowił zabrać głos, dosadna opinia o Polaku!

2022-12-28 19:42

Mistrzostwa świata zakończyły się już ponad tydzień temu, ale nie cichną echa finału, w których Argentyna pokonała Francję dopiero po rzutach karnych. Francuzi nie mogą przeżyć porażki i szukają winnych wszędzie, tylko nie u siebie. Oberwało się choćby Szymonowi Marciniakowi, który prowadził to spotkanie - „Trójkolorowi” bardzo źle oceniają jego pracę, mimo że reszta świata wystawia mu najwyższe noty. Teraz głos w sprawie polskiego arbitra zabrał słynny francuski sędzia.

Szymon Marciniak został przywitany przez polskich kibiców jak prawdziwy bohater. Główny sędzia wraz ze swoimi asystentami Tomaszem Listkiewiczem i Pawłem Sokolnickim zostali wybrani do sędziowania finału mundialu, co jest ogromnym wyróżnieniem. Co więcej, Polacy poradzili sobie świetnie, a Szymon Marciniak za swoje decyzje był chwalony niemal z każdej strony – bardzo ciepło wypowiadał się o nim m.in. Pierluigi Collina, szef sędziów FIFA. Wielki problem z tym, co pokazał Marciniak, mieli jednak Francuzi, którzy oskarżali go o sprzyjanie Argentynie w trakcie finału i popełnianie błędów. W obronę polskiego arbitra postanowił wziąć Michel Vautrot, były francuski arbiter.

Słynny sędzia nie gryzie się w język w temacie Marciniaka: „Aż spadłem z łóżka”

Vautrot w swoim dorobku także ma prowadzenie kilku spotkań mistrzostw świata. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” postanowił on wziąć w obronę Marciniaka i wyjaśnił, skąd u jego rodaków wzięły się tak skandalicznie niskie oceny Polaka. – Marciniak kapitalnie sędziował ten finał. Odgwizdał trzy karne, to wyjątkowe, ale i świadczące o odwadze. Miał autorytet wśród piłkarzy, podejmował dobre decyzje. Był też sprawiedliwy – zaczął Vautrot – "L’Equipe" zwykle normalnie ocenia sędziów, więc nie mogłem w to uwierzyć. Aż spadłem z łóżka. Zupełnie nie rozumiem tej noty. Nie miała nic wspólnego z duchem gry. Mam wrażenie, że to ocena rozczarowanych kibiców – mówi francuski sędzia odnosząc się do oceny 2 na 10, którą Marciniak otrzymał po finale od "L'Equipe".

Michel Vautrot zapewnił też, że Szymon Marciniak ma pełne prawo być zadowolony ze swojej pracy. – Trzeba być bardzo ostrożnym przy formułowaniu ocen, bo nie znamy zaleceń komisji sędziowskiej FIFA, ale wydaje mi się, że arbitrzy mieli powiedziane, by piłka była w grze możliwie jak najdłużej. Szymon może być dumny ze swojego sędziowana – podkreślił były francuski sędzia.

Jasnowidz Krzysztof Jackowski o zakończeniu kariery Roberta Lewandowskiego. Przewiduje, czy to się stanie już teraz

Jaki naprawdę był rok 2022 w sporcie? Kto zabłysnął najbardziej, a kto srogo zawiódł?

Posłuchaj podsumowania roku w podcaście SUPER SPORT!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze