Kyliam Mbappe, Szymon Marciniak

i

Autor: AP PHOTO Kyliam Mbappe, Szymon Marciniak

Śmiechu warte

Francuzi znów uderzają w Marciniaka. Ten pomysł to jakieś kuriozum, padniecie ze śmiechu, czego żądają

2022-12-23 13:07

Szymon Marciniak jako pierwszy polski sędzia miał przyjemność poprowadzić finał mistrzostw świata. Dla arbitra to największe wyróżnienie w karierze. Co jednak najważniejsze, Marciniak i jego ekipa chwalona jest za to, jak poprowadziła najważniejszy mecz turnieju. Jedyna krytyka płynie z Francji. Okazuje się, że kibice z tego kraju poszli o krok dalej i licznie podpisują się pod kuriozalną petycją.

Szymon Marciniak od dawna uchodzi za jednego z najlepszych sędziów w Europie. Od UEFA dostawał szansę prowadzenia wielkich hitów w Lidze Mistrzów, co świadczyło o jego pozycji wśród arbitrów. Przed mistrzostwami świata w Katarze można było usłyszeć głosy, że polski sędzia szykowany jest nawet na finał tego turnieju. Plotki potwierdziły się kilka dni przed najważniejszym meczem mundialu.

Francuzi uderzają w Marciniaka. Kuriozalne żądanie

Marciniak wraz ze swoją ekipą: Tomaszem Listkiewiczem, Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Kwiatkowskim dostali szansę sędziowania finału. W tym spisali się znakomicie. Marciniak podjął wiele trudnych, ale słusznych decyzji, a w samym spotkaniu działo się wiele. Po rywalizacji Francji z Argentyną polscy sędziowie zebrali mnóstwo pozytywnych recenzji, komplementował ich również Pierluigi Colina, szef arbitrów w FIFA.

Odmiennego zdania byli jednak dziennikarze z L'Equipe, którzy wystawili Marciniakowi bardzo niską notę i doszukiwali się najmniejszych błędów, które następnie przedstawiali jako ogromne wpadki. Rzecz jasna z taką oceną mało kto się zgadzał. Okazuje się, że Francuzi poszli o krok dalej. W sieci powstała petycja o... powtórzenie meczu finałowego. Podpisało się pod nią już 200 tys. osób i ta liczba rośnie. Finału całej sprawy można się spodziewać i pozostaje jedynie uśmiechnąć się na kolejne pomysły francuskich kibiców.

Sonda
Czy Szymon Marciniak to najlepszy sędzia w Europie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze