Szymon Marciniak

i

Autor: Cyfra Sport Szymon Marciniak

Do końca w Katarze

Szymon Marciniak zostanie w Katarze do końca MŚ. Kiedy decyzje o sędziach półfinałów?

2022-12-11 14:51

Reprezentacja Polski zakończyła mundial na etapie 1/8 finału, ale to nie oznacza, że Polaków w Katarze już nie ma. Nasz świetny zespół sędziowski z Szymonem Marciniakiem na czele pozostanie w Katarze do końca imprezy. Wielu innych arbitrów już opuściło Doha. To może oznaczać, że przed Marciniakiem jeszcze jeden wielki mecz w tym mundialu.

Za Marciniakiem i jego ekipą dwa spotkania. Polski zespół wzorowo poprowadził spotkania: Francja – Dania (faza grupowa) i Argentyna – Australia (1/8 finału). Nikt po tych spotkaniach nie mówił złych słów na Szymona Marciniaka, ani na asystujących mu na liniach (Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki). Po spotkaniach 1/8 finału w Katarze zostało 20 sędziów, ale TVP Sport poinformowało, że wielu z nich opuścił już mundial, a kolejna grupa wyjechała z kraju w poniedziałek. Według nadawcy mundialu, to Marciniak jest jednym z tych, którzy zostaną w Katarze do końca turnieju.

Angielska legenda skomentowała pudło Harry'ego Kane'a i rozstanie Anglików z mundialem. Wystarczyły cztery litery

We wtorek pierwszy półfinał mistrzostw. Chorwacja zmierzy się z Argentyną i w niedzielę FIFA ogłosi, kto będzie rozjemcą tego spotkania. W poniedziałek zaś władze światowej piłki ogłoszą, kto będzie sędzią meczu Francja – Maroko (ten mecz w środę). W sobotę czeka nas już walka o medale. Przegrani półfinałów zagrają o brązowy medal, w niedzielę o godz. 16.00 wielki finał mundialu.

Kto poprowadzi te najważniejsze spotkania? Aż cztery razy na tej imprezie sędziował Wilton Sampaio. Brazylijczyk sędziował sobotnie starcie Anglii z Francją. Ośmiu sędziów ma na koncie trzy spotkania imprezy w Katarze, a „dwójkę” na liczniku ma Marciniak, Daniele Orsato i Anthony Taylor. To każe nam wierzyć, że przed polskim zespołem jeszcze jeden mecz na tym turnieju.

Jest decyzja, czy Dariusz Szpakowski skomentuje finał mistrzostw świata. TVP ujawniło komentatorów do końca mundialu

Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze