Mundial 2022

Tak Polska świętowała awans do fazy pucharowej MŚ! Niesamowita radość. Zobacz zdjęcia

2022-11-30 22:25

Niemożliwe i niewiarygodne stało się faktem. Polska przegrała z Argentyną, ale zameldowała się w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Po końcowym gwizdku w meczu Arabia Saudyjska – Meksyk zapanowało istne szaleństwo. Tak Polska świętowała na boisku awans do fazy pucharowej mundialu. Zobacz zdjęcia w galerii poniżej!

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Argentyną 0:2, ale awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Jej kolejnym rywalem będzie Francja. Biało-czerwonym pomógł wynik rozgrywanego jednocześnie spotkania Meksyku z Arabią Saudyjską – 2:1. Polska przegrała po golach Alexisa Mac Allistera (46.) i Juliana Alvareza (67.). Podopieczni selekcjonera Czesława Michniewicza zakończyli rywalizację w grupie C na drugim miejscu z czterema punktami i bilansem bramek 2:2. Argentyna ma sześć "oczek" i w 1/8 finału spotka się z Australią.

Polska – Argentyna: MEMY po meczu. Ogromne emocje w walce o wyjście z grupy

Meksyk, z którym Polska zremisowała 0:0 w swoim pierwszym meczu mundialu w Katarze, również ma cztery punkty, ale minimalnie gorszy bilans goli - 2:3. Arabia Saudyjska zgromadziła trzy punkty.

Zobacz zdjęcia, jak Polska świętowała awans do fazy pucharowej mistrzostw świata w galerii poniżej.

Marina przed Polska - Argentyna: Po obronie Wojtka leciały mi łzy!
Najnowsze