Jedliśmy pierogi w polskiej restauracji w Katarze!

i

Autor: Super Express

Test polskich pierogów w Katarze! Jak smakowały, ile kosztują? [WIDEO]

2022-11-24 16:08

Nie ma wątpliwości, że po kilku dniach pobytu w Katarze polscy kibice mogą stęsknić się za ulubionymi potrawami z domowego stołu. Okazuje się, że nie tylko kebaby i dania z baraniny można konsumować w Dosze. „Super Express” trafił do polskiej restauracji, gdzie w menu aż roi się od potraw z babcinego stołu. Nasi reporterzy, a jakże, wykonali próbę konsumpcji!

Restauracja „Polka” to jedyna polska restauracja w Doha. Mieści się w niepozornym miejscu, w którym dominują klimaty arabskie, ale po wejściu do środka nagle czujemy, że przenosimy się do Polski. Wystrój, dania, a nawet sam zapach pozwala myśleć, że jesteśmy nie w Dosze, a w Polsce. Od samego wejścia gości witają elementy polskiego wystroju. Są pięknie zdobione naczynia, szklanki, ściany z folkowymi malunkami. Na pierwszym piętrze sala ze stołami i talerzami z kredensu jak u babci. Są również książki, które można poczytać przy herbacie.

Polska restauracja w Katarze serwuje pierogi. Byliśmy tam!

- Naszą specjalnością są pierogi, ale goście uwielbiają też gołąbki – mówi nam Magdalena Florczak, menedżer restauracji „Polka”. Działamy od niedawna, ale gości mamy coraz więcej. I liczymy, że podczas mundialu będą przychodzić bardzo licznie – dodała.

Porcja pierogów w restauracji Polka kosztuje 40 riali, czyli 50 złotych. Warto jednak pokusić się o taki wydatek, bo pierogi są pyszne. Reporterzy „Super Expressu” w Katarze mieli okazję ich skosztować i jedno jest pewne – przez chwilę można znów poczuć się jak w Polsce, pomimo że za witryną restauracji ukrop i 30 stopni Celsjusza.

Test polskich pierogów w Katarze! Byliśmy w restauracji "Polka" w Doha
Sonda
Kto wygra mecz Polska - Meksyk?
Najnowsze