Tunezja - Australia

Autor: AP PHOTO Tunezja - Australia

Tunezja - Australia WYNIK: Koszmar Tunezyjczyków. Australia zaryglowała bramkę, skromne zwycięstwo "Kangurów"

2022-11-26 13:11

Przez całą pierwszą połowę, Australia dyktowała warunki gry, przy okazji strzelać, jak się okazało jedynego gola w meczu. Jeszcze przed przerwą Tunezja miała okazję, aby wyrównać, ale ekipa z Afryki zmarnowała aż dwie setki. Po zmianie stron Tunezyjczycy nie byli już w stanie na poważnie zagrozić bramce rywali, przez co ostatecznie przegrali 0:1 i ich szanse na awans stopniały prawie do zera. W ten sposób Australia wygrywa po raz pierwszy od 12 lat na mundialu!

Tunezja - Australia 0:1 (0:1)

Bramki: 23. Duke

Kartki: Laidouni, Abdi, Sassi

Tunezja: Dahmen - Bronn (73. Kechrida), Meriah, Talbi - Drager (46. Sassi), Skhiri, Laidouni (67. Khazri), Abdi - Sliti, Jebali (73. Khenissi), Msakni

Australia: Ryan - Karacic (75. Degenek), Souttar, Rowles, Behich - Mooy - Irvine, McGree (64. Hrustic) - Leckie (85. Baccus), Duke (64. Maclaren), Goodwin (85. Mabil)

Australijczycy wyszli na murawę niezwykle naładowani, zaskakując tym przede wszystkim swoich rywali. Przez długi czas Tunezja nie była w stanie poradzić sobie ze zmasowanymi atakami "Kangurów", którzy dyktowali warunki w pierwszej części meczu. W 23. wynik otworzył Mitchell Duke, który wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła i tyłem głowy skierował piłkę do siatki. Jak się okazało, był to przy okazji jedyny gol w tym meczu. Jeszcze przed przerwą Tunezja mogła odpowiedzieć, ale piłkarzom z Afryki brakowało dziś skuteczności.

Na kilka minut przed przerwą, Issam Jebali wjechał w pole karne, podał do kolegi, a ten jeszcze przedłużył jeszcze do Mohamed Dragera. Świetny strzał został jednak zatrzymany przez obrońcę i bramkarza na spółkę. Chwilę później, Jebali posłał podanie z prawego skrzydła wzdłuż bramki, a zza linii obrońców jak spod ziemi wyskoczył Drager. Zawodnik z Tunezji uderzył w poszukiwaniu krótkiego słupka, ale nie trafił nawet w bramkę. Gdyby jego próba była celniejsza, golkiper Australii nawet ruszyłby do piłki.

W drugiej połowie żadna z ekip nie stworzyła sobie klarownych sytuacji do strzelenia bramki. Australii wyraźnie zmęczona morderczym tempem w pierwszej połowie nie była już w stanie przeprowadzać zmasowanych ataków, dlatego niemalże całym zespołem skupiła się na bronieniu. I to wystarczyło, bo Tunezja nie była w stanie wejść na odpowiednie tory i chociaż z łatwością podchodziła pod pole karne rywali, to dalej brakowało już pomysłu. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 1:0 dla "Kangurów", a szanse Tunezji na wyjście z grupy stopniały prawie do zera. Ekipa  Afryki ma na swoim koncie tylko punkt po remisie z Danią.

Czy Niemcy wygrają mistrzostwa świata w Katarze?
Na żywo

Witamy w relacji na żywo z meczu grupy D mistrzostw świata w Katarze, Tunezja - Australia! Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11:00. Zapraszamy!

Już tylko kilka minut dzieli nas od rozpoczęcia meczu!

Tak na murawę wyjdą Australijczycy

Tak z kolei reprezentacja Tunezji

Piłkarze wychodzą na murawę! Przed nami hymny i przywitanie kapitanów!

Atmosfera przed meczem top.

1'

ZACZYNAMY! Przy piłce Australia!

3'

Pędził ile sił w nogach Goodwin, ale nie zdążył do piłki.

5'

Mooy faulowany przed polem karnym Tunezji! Okazja!

7'

Meriah wyskakuje najwyżej i wybija piłkę spod własnej bramki.

9'

Zawzięcie atakuje Australia! Tunezja ma problem, aby wyjść z własnej połowy!

12'

Bez najmniejszego problemu Australia dośrodkowuje w pole karne, ale nie ma kto zamknąć tak akcji.

14'

Sliti zwija się z bólu po kopnięciu w łydkę, ale dzięki temu Tunezja ma chwilę oddechu w defensywnie.

15'

Fatalna strata Tunezji! Rywalom zabrakło jednak dokładności w ataku...

18'

Duke nie podnosi się z murawy. Ucierpiał w starciu w powietrzu piłkarz Australii.

19'

Trochę to trwało, ale jednak pozbierał się napastnik, trzymając się cały czas za plecy.

19'

TUNEZJA WYCHODZI Z KONTRĄ! JEBALI ZAGRYWA W ŚRODEK POLA KARNEGO!

19'

Msakni miał idealną okazję do strzału, ale chciał jeszcze podejść i futbolówka wyszła na aut bramkowy. Zmarnowana okazja Tunezji!

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! DUKE TRAFIA DO SIATKI! CO ZA GŁÓWKA!

24'

Po dośrodkowaniu Goodwina, piłka otwarła się jeszcze o obrońcę, ale później spadła na na głowę Duke'a, a ten skierował ją na dalszy słupek.

26'

GORĄCO ZROBIŁO SIĘ POD BRAMKĄ TUNEZJI! LAIDOUNI NIE UTRZYMAŁ NERÓW I POWALIŁ RYWALA. Żółta kartka.

28'

Tunezja rzuca się do ataku!

31'

Faul taktyczny w kole środkowym. Przy piłce Tunezja.

33'

Ryan nie spieszy się z wybiciem piłki, przez co na stadionie pojawiają się okrutne gwizdy z trybun.

34'

Rzut rożny dla Australii!

A tak padła bramka dla Australii.

38'

Odbiór Tunezji w środku pola! Idzie kontra!

38'

Zablokowany strzał.

39'

Bardzo niebezpieczne starcie pod polem karnym Australii! Nie podnosi się z murawy Drager, który był kopnięty w twarz

40'

Gramy dalej, piłkarz Tunezji opatrywany jest za linią boczną.

41'

SETKA DLA TUNEZJI!

41'

Jebali wjechał w pole karne, podał do kolegi, ten jeszcze przedłużył do Dragara, ale piłka zatrzymana przez obrońcę i bramkarza na spółkę!

42'

Mogą pluć sobie w brodę Tunezyjczycy! To była ich najlepsza okazja w tym meczu!

44'

Główka Duke'a, ale prosto w bramkarza rywali!

45+1'

Sędzia dolicza 5 minut do pierwszej połowy meczu!

45+2'

Rowles wybija piłkę na aut. Szansa dla Tunezji!

45+3'

MSAKNI MARNUJE KOLEJNĄ SETKĘ! BRAMKARZ NAWET SIĘ NIE RUSZYŁ, ALE PIŁKA MIJA BRAMKĘ

45+5'

Będą mieli rozmawiać o czym z trenerem w szatni Tunezyjczycy. Oni mogli prowadzić tu 2:1.

45+5'

Rzut rożny dla Tunezyjczyków.

Nic więcej nie wydarzy się w tej połowie. Arbiter zaprasza piłkarzy do szatni! Tunezja 0:1 Australia

Oj, bezapelacyjnie będzie się działo w drugiej połowie meczu! Czekamy na wznowienie gry po przerwie!

Piłkarze wracają na murawę!

46'

GRAMY DALEJ! Przy piłce Tunezja

46'

Mamy zmianę w drużynie Tunezji. Sassi w miejsce Dragera.

48'

Rzut rożny dla Tunezji! Rzucili się ostro do odrabiania strat!

50'

Świetny powrót i Leckie kasuje akcje rywali w ostatnim momencie

52'

Zabrał się z piłką Jebali i wywalczył rzut z autu

53'

Laidouni faulowany przed polem karnym! Okazja dla Tunezji!

57'

Kontra Australii!

57'

Niecelnie uderzył głową Duke! Zrobiło się jednak groźnie pod bramką Dahmena

60'

Ryan wybija piłkę po dośrodkowaniu Tunezji, ale to jeszcze nie koniec!

64'

Australia próbuje za wszelką cenę uspokoić grę, ale Tunezja szybko odzyskuje!

65'

Strzelec bramki Duke i McGree schodzą. W ich miejsce Maclaren i Hrustic

66'

Msakni mknie na bramkę!

66'

Strzał Tunezyjczyka i Msakni domaga się rzutu karnego, ale sędzia niezwruszony!

68'

Khazri pojawia się na murawie za Laidouniego

71'

Tunezja bije głową w mur od dobrych kilku minut i nie może przedostać się pod bramkę Ryana.

73'

Msakni z dystansu, ale prosto w bramkarza.

75'

Khenissi minął się z piłką próbując główkować! To mogła być upragniona akcja Tunezji!

75'

Selekcjoner Australii widzi, że zbyt dużo miejsca na lewej stronie ja Msakni. Degenek w miejsce Karacicia

78'

Leckie nadepnięty przez rywala i teraz nie podnosi się z murawy. Oby nie skończyło się to kontuzją.

81'

Naciska cały czas Tunezja, ale na razie brak skuteczności. Jeszcze 10 minut czasu podstawowego

83'

Kręcą głowami Tunezyjczycy, bo nie idzie im kompletnie pod bramką rywali. Do pola karnego wszystko wygląda świetnie, ale dalej jest mizernie.

83'

Wypompowani już Australijczycy. Robią co mogą, aby tylko przedłużyć wznowienie gry.

85'

Talbi piękny wolnej z linii pola karnego, ale piłka wędruje prosto w ręce bramkarza.

85'

Mabil i Baccus wchodzą na murawę. Mecz kończy się dal Goodwina i Leckiego.

86'

KONTRA TUNEZJI!

86'

Souttar interwencja po profesorsku! Rywal dał się dogonić i zabrać sobie piłkę jak dziecko!

88'

Poczuł krew Tunezja i znów przypuszcza szturm na bramkę rywali!

90'

Prosty plan Australii. Odebrać i wybić.

90+1'

Sędzia dolicza 6 minut do drugiej połowy!

90+3'

Sassi ukarany żółtą kartką za zagranie ręką i rywale mają to, czego chcieli. Stały fragment gry i spowolnienie.

90+6'

Masowo wrzucane piłki na aferę w pole karne Australii!

90+7'

KONIEC! ARBITER KOŃCZY MECZ! Australia wygrywa 1:0 z Tunezją!

I to by było na tyle. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

Tunezja - Australia RELACJA NA ŻYWO mundial 2022: Tunezja - Australia WYNIK live online Tunezja - Australia na żywo w internecie WYNIK, SKŁADY

W swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Katarze, Australia nie miała łatwej przeprawy i musiała zmierzyć się z obrońcami tytułu, reprezentacją Francji. Kadrze z krainy kangurów udało się nawet nie tylko strzelić bramkę, ale także wyjść na prowadzenie, jednak wtedy "Trójkolorowi" wrzucili piąty bieg i się rozstrzelali, a mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Europejczyków. Teraz piłkarze prowadzeni przez selekcjonera Grahama Arnolda muszą szukać kompletu punktów w meczu Tunezja - Australia, a o te z pewnością łatwo nie będzie. Ekipa z Afryki bardzo dobrze zaprezentowała się w pierwszym meczu i podzieliła się punktami z Danią, po bezbramkowym remisie. Z jednej strony więc meczu Tunezja - Australia będzie okazją dla Tunezyjczyków, aby przybliżyć się do awansu, a z drugiej zaś Australia będzie próbowała nie podzielić losu Kataru, który już pożegnał się z mundialem. Jedno jest pewne, w meczu Tunezja - Australia emocji z pewnością nie zabraknie! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Tunezja - Australia!