Reprezentacja Anglii

Autor: AP PHOTO Reprezentacja Anglii

Walia bez szans

Walia - Anglia WYNIK: Walia rozbita przez Anglików! Synowie Albionu wygrali grupę B

2022-11-29 22:02

Reprezentacja Walii musiała liczyć na piłkarski cud, chcąc grać dalej w mistrzostwach świata w Katarze. Ale drużyna "Smoków" była słabo dysponowana we wtorkowy wieczór i nie miała pomysłu, jak przeciwstawić się rozpędzonej Anglii. Synowie Albionu nie mieli natomiast problemów z wykorzystaniem słabszego dnia rywali i pewnie pokonali Walijczyków 3:0, zapewniając sobie zwycięstwo w grupie B.

Walia - Anglia 0:3 (0:0)

Bramka: Rashford 50', 67'; Foden 51'

Żółte kartki: James, Ramsey

Walia: Ward - Williams (36. Roberts), Mepham, Rodon, Davies - Ampadu, Allen (81. Colwill) - Bale (46. Johnson), Ramsey (77. Wilson), James - Moore

Anglia: Pickford - Walker (57. Alexander-Arnold) , Stones, Maguire, Shaw (65. Trippier)- Henderson, Rice (58. Phillips) - Rashford (75. Grealish), Bellingham, Foden - Kane (57. Wilson)

Anglicy już przed meczem z Walią byli w zasadzie pewni awansu do fazy pucharowej. Musiałby się wydarzyć prawdziwy kataklizm, aby reprezentacja Trzech Lwów odpadła z mundialu. Mimo wszystko mieli o co walczyć, bo w grę wchodziło pierwsze miejsce w grupie. Walia natomiast musiała liczyć i na swoje zwycięstwo i na korzystny wynik w starciu Amerykanów z Irańczykami.

Jednak ekipa "Smoków" nie pomogła samej sobie. Walia we wtorkowy wieczór była apatyczna, nie miała pomysły w ofensywie, a i w obronie często się gubiła. W pierwszej połowie najlepszą sytuację miał Marcus Rashford, który w sytuacji sam na sam okazał się gorszy od Danny'ego Warda. Zawodnik Manchesteru United odkupił winy na początku drugiej odsłony. Rashford idealnie przymierzył z rzutu wolnego i umieścił piłkę w siatce. Kilkadziesiąt sekund później Phil Foden wykorzystał świetne podanie Harry'ego Kane'a i podwyższył prowadzenie Anglików. Wynik spotkania ustalił Rashford, który w 67. minucie ustalił wynik spotkania.