Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Wiemy, ile zarobili Polacy za awans na mundial w Katarze! Oszałamiająca kwota, jesteśmy w głębokim szoku

2022-03-30 14:19

Polska pokonała Szwecję 2:0 w finale baraży i zapewniła sobie udział w mistrzostwach świata w Katarze. W piątek Biało-Czerwoni poznają grupowych rywali, ale już teraz wiemy ile piłkarze Czesława Michniewicza zarobili na przebrnięcie eliminacji. Kwota robi wrażenie!

Biało-czerwoni wywalczyli awans dzięki wtorkowemu zwycięstwu w finale baraży w Chorzowie nad Szwedami 2:0. W półfinale nie musieli rywalizować, otrzymali zwycięstwo walkowerem za mecz z wykluczoną z rywalizacji Rosją. Radość działaczy PZPN z awansu była ogromna, ale trudno się dziwić. To nie tylko sukces sportowy, ale również finansowy.

Anna Lewandowska utonęła w ramionach Roberta po awansie na mundial! Miłość aż się wylewa ze zdjęcia, co za widok

Łączny fundusz nagród wypłacanych przez FIFA uczestnikom mundialu 2022 wynosi 450 milionów dolarów, z czego najlepszy zespół turnieju zarobi - razem z premią za awans do mistrzostw - 47,5 miliona.

Każda drużyna, która zakwalifikowała się do tegorocznych mistrzostw świata, a w tym gronie jest już Polska, otrzyma gwarantowaną sumę 2,5 miliona. Reprezentacje krajów, które odpadną już po fazie grupowej, zarobią dla swojej federacji kolejne 8 milionów, czyli łącznie 10,5 mln. Awans do 1/8 finału to zwiększenie tej puli o kolejne cztery miliony dolarów, podobnie jak za awans do ćwierćfinału.

Jeszcze większe pieniądze czekają w następnych etapach. Drużyna, która przegra dwa mecze w strefie półfinałowej, czyli zajmie czwarte miejsce w MŚ, zarobi łącznie 22 miliony (nie licząc wspomnianej premii 2,5 za awans do turnieju). Trzeci zespół mundialu w Katarze otrzyma w sumie 26 milionów, wicemistrz świata - 32 miliony, a triumfator - 45 milionów (plus wspomniane 2,5 mln). Turniej odbędzie się w dniach 21 listopada - 18 grudnia, a losowanie grup zaplanowano już na 1 kwietnia w Dausze.

Cezary Kulesza zdradził "Super Expressowi" powody zatrudnienia Michniewicza. Odniósł się do krytyki selekcjonera

Wypłaty dla uczestników mundialu w Katarze (w dolarach):

awans do turnieju - 2,5 miliona

premie za osiągnięcia w turnieju:

faza grupowa - 8 milionów

awans do 1/8 finału - 4 miliony (razem 12 mln)

awans do 1/4 finału - 4 miliony (16 mln)

4. miejsce - 6 milionów (22 mln)

3. miejsce - 4 miliony (26 mln)

2. miejsce - 6 milionów (32 mln)

1. miejsce - 13 milionów (45 mln)

Obrzydliwy atak rosyjskiej legendy na Lewandowskiego i reprezentację Polski. Te słowa przyprawiają o mdłości

Sonda
Czy Polacy odniosą sukces na mundialu w Katarze?
Jan Tomaszewskim o hejcie na Czesława Michniewicza. Stanowcze słowa legendy
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze