Łączy nas piłka, PZPN

i

Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS PZPN zaliczył wpadkę po losowaniu MŚ 2022

Wpadka PZPN po losowaniu MŚ w Katarze. Pojawiły się przeprosiny, duże zamieszanie

2022-04-01 22:26

Oczy wszystkich kibiców piłki nożnej były 1 kwietnia zwrócone na Katar. Nie na żarty wylosowano tam grupy tegorocznego mundialu, do którego we wtorek (29 marca) zakwalifikowała się Polska. Biało-Czerwoni pokonali Szwecję 2:0 i zapewnili sobie wyjazd na Bliski Wschód, gdzie zmierzą się w grupie C z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Fani nie mogą się już doczekać tych meczów, a ekscytacja udzieliła się też pracownikom PZPN. Pospieszyli się oni w mediach społecznościowych i po chwili musieli przepraszać.

Mistrzostwa świata w Katarze będą wyjątkowe. Przez lata kibice przyzwyczaili się do mundialu rozgrywanego latem, ale w tym roku największe piłkarskie emocje będą miały miejsce pod koniec roku. Okres kojarzony w Polsce z rozpoczęciem sezonu zimowego w skokach narciarskich będzie wypełniony sportowymi emocjami. Wiadomo już, że 22 listopada Polska zagra z Meksykiem, cztery dni później z Arabią Saudyjską, a 30 listopada zakończy zmagania w fazie grupowej przeciwko Argentynie. Rywalizacja w Katarze zapowiada się pasjonująco, a zwłaszcza starcie Leo Messiego z Robertem Lewandowskim. Pojedynek dwóch najlepszych piłkarzy świata ostatniego roku elektryzuje nie tylko Polaków i Argentyńczyków, ale także kibiców na całym świecie. Chciałoby się, by mistrzostwa świata rozpoczęły się szybciej, jednak ze względu na warunki atmosferyczne nie jest to możliwe. Po oficjalnym losowaniu MŚ w Katarze ekscytacja kibiców osiągnęła zenitu, co przełożyło się także na oficjalny profil internetowy PZPN.

Czesław Michniewicz zdradził, kogo chciał uniknąć w losowaniu MŚ. Obawy wrócą ze zdwojoną siłą? Los może być bezlitosny

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy MŚ 2022?

Wpadka PZPN po losowaniu MŚ w Katarze

Wyniki losowania przyjęto w Polsce z dość dużą dawką optymizmu. Zbigniew Boniek jest pewny, że Biało-Czerwoni powinni wyjść z grupy, co błyskawicznie przekazał jednym słowem na Twitterze. Jan Tomaszewski także przyjął piątkowe rozstrzygnięcie z dość dużym uśmiechem. Oglądał on losowanie na żywo z widzami "Super Expressu" i na gorąco komentował wyniki. - Podoba mi się ta grupa, uważam, ze mamy realne szanse na wyjście. Z Arabią Saudyjską powinniśmy sobie poradzić, a z Meksykiem może być różnie, ale nie jesteśmy na straconej pozycji. Argentyna również jest taka, że możemy zagrać z nimi na 0 z tyłu. To wszystko zależy, po każdym meczu będzie inna sytuacja. Pierwszy mecz trzeba wygrać - stwierdził w rozmowie z Przemkiem Ofiarą legendarny bramkarz. Czuć, że kibice wierzą w reprezentację, a mistrzostwa będą wielkim wydarzeniem.

Robert Lewandowski zwrócił się do rywali z mistrzostw świata. Miał dla nich jedną wiadomość, fani Messiego oszaleli

Podczas losowania MŚ 2022 nie zabrakło skandalicznych momentów. Były też fantastyczne występy:

Do najważniejszej imprezy czterolecia w piłce nożnej pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale po oficjalnym losowaniu niemal wszystkie niewiadome zniknęły. Kibice natychmiast poznali plan gier polskiej reprezentacji, jednak oficjalny profil PZPN w mediach społecznościowych popełnił błąd. Na "Łączy nas piłka" pokazano przedwczesną grafikę, którą było trzeba usunąć. Administrator strony natychmiast zamieścił przeprosiny i poinformował, iż prawidłowy harmonogram powinien pojawić się na kanałach związku w sobotę. 

Wnuczek Jana Tomaszewskiego gorąco dopinguje kadrę w walce o mundial.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze