Wojciech Szczęsny, Robert Lewandowski

Autor: AP (2), grafika RN

Nieoczywisty wybór

Zaskakująca decyzja po meczu Polska – Arabia Saudyjska! Wojciech Szczęsny może czuć się pokrzywdzony?

2022-11-26 19:59

Reprezentacja Polski wygrała z Arabią Saudyjską 2:0 w drugim meczu fazy grupowej. Wygrana ta znacznie zwiększyła szanse polski na awans z grupy, ale wciąż nie jest tego pewna, a wiele zmieni także mecz Argentyny z Meksykiem. Bohaterów meczu z Arabią z pewnością jest kilku, ale wydawało się, że niekwestionowanym będzie Wojciech Szczęsny. Jednak nie wszyscy tak uznali.

Mecz z Arabią Saudyjską, choć wygrany, nie był na pewno idealny. W pierwszej połowie było kilka momentów, gdy serca polskich fanów mogły zadrżeć, a Biało-Czerwoni nie mieli zbyt wielu okazji do strzelenia gola. To zmieniło się w 39. minucie, gdy po bardzo dobrej akcji piłkę do siatki rywali skierował Piotr Zieliński. Warto podkreślić, że akcję tę zapoczątkował długim, celnym podaniem Wojciech Szczęsny. Co więcej, już 7 minut później Szczęsny zrobił jeszcze więcej – obronił rzut karny wykonywany przez Al-Dawsariego, a po chwili obronił także dobitkę Al-Breika.

Szczęsny został bohaterem, ale to nie jego wyróżniono

W drugiej połowie Polacy podwyższyli prowadzenie po golu Lewandowskiego w 82. minucie. Kapitan polskiej kadry mógł mieć tak naprawdę hat-tricka, bo wcześniej trafił w słupek, a po strzelonym golu miał jeszcze jedną sytuację sam na sam, którą wybronił Al-Owais. Asysta i gol wystarczyły jednak, aby Lewandowskiego ogłoszono zawodnikiem meczu.

Wydaje się, że jednak to Szczęsny bardziej na to miano zasłużył – to on rozpoczął pierwszą akcję bramkową, obronił karnego i dobitkę, a w drugiej połowie wybronił jeszcze bardzo groźny strzał Al-Dawsariego z bardzo bliskiej odległości. To tylko najważniejsze jego dokonania – przez cały mecz był bardzo pewny, wyłapywał dośrodkowania i strzały rywali, nie popełniając żadnego błędu. Z pewnością jednak sprawa zawodnika meczu nie jest tak istotna, a liczą się strzelone bramki, czyste konto i niezwykle ważne trzy punkty.