Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfrasport Zbigniew Boniek

Nie gryzł się w język

Zbigniew Boniek nie zostawił złudzeń co do Rosjan. Wiceprezydent UEFA nie owijał w bawełnę, klarowne słowa

2022-10-03 12:57

Świat sportu w dalszym ciągu żyje wojenną sytuacją w Ukrainie. Wojna sprawiła, że rosyjscy i białoruscy sportowcy w wielu przypadkach zostali ukarani. Między innymi UEFA zawiesiła Rosję, a właśnie przedłużyła tę sankcję na okres eliminacji do Euro 2024. Tym samym Sborna na pewno nie zagra w najbliższych mistrzostwach Europy, a Zbigniew Boniek nie zostawił złudzeń co do Rosjan. Wiceprezydent UEFA nie owijał w bawełnę.

Zbigniew Boniek nie zostawił złudzeń co do Rosjan. Wiceprezydent UEFA nie owijał w bawełnę

Wojna w Ukrainie trwa już ponad 7 miesięcy, ale w dalszym ciągu nie widać konfliktu. Władimir Putin ogłosił m.in. częściową mobilizację do rosyjskiego wojska, a ostatnio ogłosił aneksję ukraińskich terenów. To pokazuje, że wciąż jest gorąco i nie można odpuścić Rosji. Choćby w świecie sportu, gdzie Rosjanie słusznie pokutują za politykę swojego prezydenta. Między innymi w piłce nożnej, gdzie reprezentacja kraju agresora została wyrzucona z baraży do mistrzostw świata, a teraz Komitet Wykonawczy UEFA poinformował o oficjalnej decyzji o wykluczeniu Rosji z eliminacji do Euro 2024. W związku z tym Sborna opuści kolejną wielką imprezę, ale Zbigniew Boniek nie ma żadnych wątpliwości. Dosadnie wypowiedział się o jedynej słusznej decyzji.

Boniek stanowczo o wykluczeniu Rosji z Euro 2024. Klarowne słowa

Od czasu tego, co się wydarzyło w lutym, nie było żadnej taryfy ulgowej - powiedział "Faktowi" wiceprezydent UEFA. - Zarówno pierwsza decyzja była łatwa, jak i druga, w przypadku, gdy ktoś prowadzi wojnę - dodał, wracając do przełomu lutego i marca, gdy wyrzucono Rosję z baraży do MŚ w Katarze. - Rosja zaskarżyła decyzję UEFA do Trybunału Arbitrażowego (CAS) w Lozannie. Tam ich skarga została odrzucona. Koniec i kropka - zakończył temat rosyjskiej piłki w czasach wojny. Zapewnił przy tym, że nie ma żadnego kontaktu pomiędzy UEFA a rosyjską federacją. Wydaje się, że dopóki wojna się nie skończy, dopóty Rosjanie nie wrócą do międzynarodowych rozgrywek piłkarskich.

130 osób zginęło w tragicznym wypadku na meczu w Indonezji:

Sonda
Czy Rosja powinna zostać przywrócona do rozgrywek międzynarodowych?
Żenujące zachowanie Krychowiaka. Zakpił z dziennikarzy po meczu z Walią. Futbologia Przemka Ofiary
Najnowsze