Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfrasport Zbigniew Boniek

Postawił sprawę jasno

Zbigniew Boniek wyjawił całą prawdę na temat powrotu Rosji do rozgrywek UEFA. Wszystko jasne

2022-10-02 10:48

Czy Rosja chce wracać do wielkiego świata sportu? Pierwsze federacje i organizacje zaczynają się łamać i zgadzają się na powrót przedstawicieli zbrodniczego reżimu do mierzenia się na sportowej płaszczyźnie. Czy podobny krok wykona FIFA lub UEFA? Głos zabrał były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, a obecnie działacz międzynarodowej organizacji Zbigniew Boniek.

Gdy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę świat sportu zareagował błyskawicznie. Wiele organizacji podjęło natychmiastową decyzję o wykluczeniu rodaków zbrodniarzy z jakiejkolwiek rywalizacji na najwyższym poziomie. Niestety, kolejne federacje powoli zaczynają zmieniać zdanie i dopuszczają Rosjan do startów - choćby pod neutralną flagą. Czy podobny pomysł rozważany jest w Europejskim Związku Piłkarskim? Głos zabrał były prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który jest wiceprezydentem UEFA. Jego stanowisko jest jasne. Kibice nie mają się czym martwić.

Boniek wprost o Rosji. "Nie było taryfy ulgowej"

Zbigniew Boniek nie ukrywa, że od momentu napaści na Ukrainę, UEFA nie zrobiła żadnego kroku w tył w sprawie Rosji i nie pozwalała sobie na żadną taryfę ulgową. — Zarówno pierwsza decyzja była łatwa, jak i druga, w przypadku, gdy ktoś prowadzi wojnę — komentuje Boniek w rozmowie z "Faktem".

UEFA nie miała kontaktować się w żaden sposób z rosyjską federacją. Przypomnijmy, że Rosja jest wykluczona z udziału w eliminacjach mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. - Absolutnie zero kontaktu - dodawał były sternik polskiego futbolu. - Rosja zaskarżyła decyzję UEFA do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu (CAS) w Lozannie. Tam ich skarga została odrzucona. Koniec i kropka - kończy temat.

Kiedy losowanie eliminacji mistrzostw Europy w Niemczech?

Przed nami losowanie grup eliminacyjnych piłkarskich mistrzostw Europy w Niemczech. Kolejne Euro zostanie rozegrane za naszą zachodnią granicą w 2024 roku. Polska będzie losowana z pierwszego koszyka i teoretycznie uniknie najtrudniejszych przeciwników. Mimo to, wciąż możemy trafić np. na Anglików.

Losowanie eliminacji Euro 2024 odbędzie się w niedzielę 9 października we Frankfurcie. Początek ceremonii zaplanowano na godzinę 12:00.

Sonda
Czy Polska pojedzie na Euro 2024?
Iga Świątek w rozmowie po US Open
Najnowsze