MŚ Katar 2022

i

Autor: AP PHOTO/DARKO BANDIC, FILE MŚ Katar 2022

MŚ w Katarze

Znane są koszty organizacji mistrzostw świata w Katarze! Kwota zwala z nóg, przewyższa poprzednie turnieje o głowę

2022-09-30 18:24

Mistrzostwa świata w Katarze zbliżają się wielkimi krokami. Pierwszy raz w historii piłki nożnej turniej rozpocznie się w listopadzie, a zakończy w grudniu. Wszyscy fani futbolu na pewno nie mogą się doczekać pierwszego gwizdka podczas tak ogromnego wydarzenia, jakim jest mundial. Do informacji został przekazany koszt organizacji całego przedsięwzięcia, wysokość może zszokować niejedną osobę.

Już za niespełna dwa miesiące rozpoczną się mistrzostwa świata w Katarze. W meczu otwarcia zagra drużyna gospodarzy z Ekwadorem - 20 listopada. Turniej będzie trwał do 20 grudnia, gdzie na stadionie w Lusajl zostanie rozegrane spotkanie, które wyłoni zwycięzcę całego mundialu. Jest to pierwszy raz, gdy mistrzostwa świata odbędą się na Bliskim Wschodzie, a także w państwie islamskim. Ponadto ostatni raz kibice obejrzą, kiedy udział wezmą 32 drużyny, ponieważ za cztery lata do imprezy przystąpi już ich 48.

Wiemy, jakie są koszty organizacji mistrzostw świata w Katarze! Ogromne pieniądze poprzednie turnieje nie mogą się równać

Mistrzostwa świata w Katarze jeszcze przed rozpoczęciem przeszły już kilkukrotnie do historii wszystkich turniejów organizowanych do tej pory. Przede wszystkim pierwszy raz mundial nie odbywa się w porze letniej, tylko na przełomie listopada i grudnia. Kolejną sprawą jest na pewno koszt organizacji całego przedsięwzięcia. Dla porównania od 1994 do 2018 roku łączna suma to 44,3 miliarda dolarów, z czego mistrzostwa świata w Rosji, które odbyły się cztery lata temu to ok. 19,2 mld. dolarów. Okazuje się, że jest to kropla w morzu, stawiając to obok mundialu w Katarze, ponieważ za niespełna dwa miesiąca kibice będą świadkami turnieju, w którego organizację włożono aż 220 mld. dolarów. Jest to kwota ok. 5 razy większa niż suma z 7 ostatnich imprez.

Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w Katarze 22 listopada meczem z Meksykiem, dwa dni później podopieczni Czesława Michniewicza zagrają z Arabią Saudyjską. W trzecim meczu fazy grupowej zmierzą się z zespołem Argentyny.

Sonda
Czy piłkarze odniosą sukces na mistrzostwach świata w Katarze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze