John Terry i Fernando Torres, Chelsea Londyn

Arsenal - Chelsea, wynik 1:2. Juan Mata bohaterem derbów Londynu

2012-09-29 18:10

W emocjonujących derbach Londynu "The Blues" okazali się lepsi od "Kanonierów". Zwycięskiego gola dla Chelsea zdobył Juan Mata, który wcześniej zaliczył też asystę przy trafieniu Fernando Torresa.

Chelsea objęła prowadzenie już w 20. minucie po uderzeniu Fernando Torresa. Piłkę do Hiszpana dogrywał jego rodak - Juan Mata, który ładnie dośrodkował w pole karne Arsenalu. Tuż przed przerwą wyrównał Gervinho. Tuż po rozpoczęniu drugiej połowy - w 53. minucie - Mata sam trafił do siatki i wynik 2:1 utrzymał się już do samego końca.

Wygrana sprawiła, że Chelsea umowniła się na prowadzeniu w angielskiej Premier League. "The Blues" mają na koncie 16 punktów, a drugi Manchester United, który dziś zmierzy się z Tottnehmame - 12.