Benjamin Mendy

i

Autor: AP PHOTO Benjamin Mendy

koniec koszmaru

Benjamin Mendy usłyszał wyrok w swojej sprawie. Były gwiazdor Manchesteru City po werdykcie zalał się łzami

2023-07-14 20:32

Sprawa Benjammina Mendy'ego wywołała ogromne poruszenie w środowisku piłkarskim. Piłkarz, który od 2017 roku występował w Manchesterze City, został oskarżony o wiele napaści seksualnych. W piątek, 14 lipca, 28-latek usłyszał wyrok uniewinniający w ostatnich dwóch sprawach przeciwko niemu.

Benjamin Mendy został oskarżony łącznie o 9 przestępstw, które miał popełnić w latach 2018-2021. Francuz, który pod koniec sierpnia 2021 roku został zatrzymany przez policję i zwolniony dopiero na początku roku 2022, nie przyznawał się do winy.

17/11/2021  Mistrz i gwałciciel? Benjamin Mendy może spędzić wiele lat za kratami

W styczniu tego roku ława przysięgłych w Chester uniewinniła go od zarzutów sześciu gwałtów i jednej napaści seksualnej. 

Ostatnia ze spraw dotyczyła domniemanego gwałtu na 24-latce w roku 2010 oraz próby gwałtu na 29-latce w roku 2018, a oba przestępstwa miały zostać popełnione w luksusowej rezydencji piłkarza w Mottram St Andrew w Cheshire.

W piątek, 14 lipca BBC przekazało, że Mendy został oczyszczony z zarzutów. – Benjamin Mendy został oczyszczony z zarzutu zgwałcenia kobiety i usiłowania zgwałcenia innej – przekazała angielska stacja.

Złamana kariera reprezentanta Francji

Benjamin Mendy ostatecznie został oczyszczony z zarzutów i oczywiście nie krył radości. 28-latek zalał się łzami po usłyszeniu wyroku.

Benjamin Mendy chciałby podziękować członkom ławy przysięgłych za skupienie się na dowodach w tym procesie, a nie na plotkach i insynuacjach, które towarzyszyły tej sprawie od samego początku – przekazała adwokat piłkarza Jenny Wiltshire.

Niestety, oskarżenia, choć fałszywe, miały ogromny i oczywiście bardzo negatywny wpływ na karierę lewego obrońcy. Po raz ostatni Benjamin Mendy pojawił się na boisku 15 sierpnia 2021 roku i w zasadzie stracił całe dwa sezony. Do tego nie jest już piłkarzem Manchesteru City, ponieważ jego umowa wygasła z końcem czerwca tego roku (był związany z „The Citizens” od 2017 roku). Czas pokaże, czy po ostatnim wyroku ktoś da szansę 10-krotnemu reprezentantowi Francji.

Jessica Ziółek ostro o Jakubie Rzeźniczaku
Najnowsze