Autor: AP PHOTO/MANU FERNANDEZ Erling Haaland

Norweg się nie zatrzymuje

Erling Haaland nie miał sobie równych. Kolejna nagroda dla gwiazdy Manchesteru City

2023-06-06 13:19

Tak to musiało się skończyć. Erling Haaland w premierowym sezonie w lidze angielskiej sięgnął po koronę króla strzelców Premier League. Jednak nie będzie to jego jedyne wyróżnienie. Wygrał także w klasyfikacji "Złotego Buta".

Zdystansował konkurentów

Gwiazdor Manchesteru City strzelił w lidze angielskiej 36 goli w 35 występach. Taki dorobek zapewnił mu 72 punkty i pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych snajperów w Europie. Sezon dla Norwega jest wyśmienity. Został mistrzem Anglii, zdobył Puchar Anglii, został wybrany piłkarzem sezonu i najlepszym młodym graczem. Ale to nie koniec, bo ma szansę także na kolejne nagrody. Jest najlepszym strzelcem Ligi Mistrzów. Czy w Stambule wzniesie puchar za wygranie tych prestiżowych rozgrywek?

Lewandowski był siódmy

Drugi klasyfikacji "Złoty But" jest Anglik Harry Kane z Tottenhamu, zdobył 30 bramek, co po przeliczeniu dało 60 punktów. Podium zamyka as PSG - Kylian Mbappe. Francuz zanotował 29 trafień (58 punktów). Czwarte miejsce zajął Alexander Lacazette z Olympique Lyon (27 goli, 54 punkty), a na piątej pozycji został sklasyfikowany Victor Osimhen. Nigeryjczyk poprowadził Napoli po mistrzostwo Włoch, a sam wywalczył koronę króla strzelców Serie A z 26 bramkami. Robert Lewandowski z 23 golami dla Barcelony zajął siódme miejsce.

Czy Erling Haaland jest obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie?