Artur Boruc

Autor: Eastnews Artur Boruc

Manchester - Southampton. Artur Boruc zatrzyma "Czerwone Diabły"?

2013-10-19 13:10

Kiedy tuż przed meczem Anglii z Polską (2:0) gruchnęła wiadomość, że Artur Boruc (33 l.) doznał kontuzji, kibice Manchesteru United ucieszyli się podwójnie. Znajdujący się w kapitalnej formie bramkarz nie dość, że nie pomógł biało-czerwonym, to jeszcze wydawało się, że nie wystąpi w sobotę na Old Trafford. Polski gwiazdor jednak zagra z "Diabłami". Wielkie wyzwanie stoi również przed Bartłomiejem Pawłowskim (21 l.). Jego Malaga jedzie na Santiago Bernabeu.

Boruc robi w Premier League furorę. Nie puścił gola przez 382 minuty, w siedmiu ligowych spotkaniach w tym sezonie dał się pokonać tylko dwa razy. Jego "Święci" zajmują 4. miejsce w tabeli, 5 pozycji wyżej niż... broniący tytułu Manchester United.

Przeczytaj koniecznie: Gareth Bale wraca do składu Realu Madryt na mecz z Malagą

- Z Arturem jest OK. Informacje, że jest kontuzjowany i nie zagra na Old Trafford, są nieprawdziwe - poinformował menedżer Southampton Mauricio Pochettino. - Od trzech dni trenuje normalnie. Do meczu z United powinien znów być perfekcyjnie przygotowany.

Dokładnie w tym samym czasie (sobota, godz. 16) Pawłowski ma szansę zagrać z Realem. Polak, który w meczu z Realem Valladolid strzelił swoją pierwszą bramkę w lidze hiszpańskiej, starcie z "Królewskimi" zacznie prawdopodobnie na ławce, ale jest duża szansa, że trener Malagi Bernd Schuster da mu szansę po przerwie.

Na Santiago Bernabeu można się spodziewać kolejnego świetnego występu Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jest w doskonałej formie, a do tego ma patent na Malagę, której strzelił 11 goli w 8 meczach. Malaga jeszcze nigdy nie wygrała na stadionie Realu. Może z Polakiem w składzie uda się zwyciężyć?