Juan Mata, Manchester United

Autor: East News Juan Mata w barwach Manchesteru United.

Manchester United - Cardiff 2:0. Juan Mata zadebiutował na Old Trafford

2014-01-29 11:40

Juan Mata zaliczył swój pierwszy występ w barwach Manchesteru United. W 23. kolejce angielskiej Premier League "Czerwone Diabły" pokonały u siebie Cardiff City 2:0.

Były zawodnik Chelsea Londyn pojawił się na murawie od pierwszych minut.

Podopieczni Davida Moyesa objęli prowadzenie już w 6. minucie, kiedy to do siatki rywali trafił Robin van Persie. Na kolejne trafienie kibice zgromadzeni na Old Trafford czekali do drugiej połowy meczu.

W 59. minucie Juan Mata podał do Ashleya Younga, który po indywidualnej akcji minął obronców rywali i mocnym strzałem w długi róg umieścił piłkę w bramce.

Tym samym Hiszpan zapisał na swoim koncie pierwszą asystę w nowych barwach. Najdroższy, jak do tej pory, gracz zimowego okna transferowego opuścił boisko w 84. minucie. Jego miejsce zajął Adnan Januzaj.