Diego Costa, Gabriel

Autor: Eastnews

Premier League. Arsenal - Chelsea 0:1. Czerwoni Kanonierzy tracą fotel lidera

2016-01-24 20:06

Arsenal - Chelsea 0:1 w hicie 23. kolejki Premier League. "Kanonierzy" mieli się rozprawić ze słabym w tym sezonie mistrzem Anglii, a tymczasem "The Blues" pokazali królewski charakter i wywieźli z Emirates Stadium trzy punkty! Podopieczni Arsene'a Wengera praktycznie cały mecz musieli grać w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Per Mertesacker.

Mecz Arsenal - Chelsea tak na dobrą sprawę rozstrzygnął się już w 18. minucie, gdy z boiska wyleciał Mertesacker. Niemiec faulował wychodzącego na czystą pozycję Diego Costę. Napastnik Chelsea pięć minut później wyrządził jeszcze więcej szkód Arsenalowi. Po dośrodkowaniu Branisława Ivanovicia strzelił jedynego gola w tym meczu.

Zobacz: Premier League. Liverpool wygrał w Norwich 5:4 po golu w ostatniej sekundzie! Klopp w ekstazie! [WIDEO]

"Kanonierzy" nie poddali się. Przez resztę spotkania usilnie szukali wyrównania jednak gdy mieli na to szansę, piłka spadała pod nogi zawodników odpowiedzialnych za defensywę. Najczęściej strzałów próbowali Mathieu Flamini (defensywny pomocnik) i Nacho Monreal (lewy obrońca). Gospodarze nie mogli polegać na Olivierze Giroud, który został zmieniony już w pierwszej połowie. Wenger wprowadził za niego Gabriela, gdyż potrzebował drugiego stopera po wyrzuceniu Mertesackera.

Co ta porażka oznacza dla Arsenalu? Pożegnanie się z fotelem lidera Premier League. Na nim ponownie zasiedli piłkarze Leicester City (47 punktów). Na drugą lokatę wskoczył Manchester City, który wyprzedza Arsenal dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Obie ekipy tracą do "Lisów" trzy oczka.

Arsenal - Chelsea 0:1
Costa 23

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mertesacker (czerwona kartka), Monreal - Flamini, Ramsey, Campbell (57. Sanchez), Ozil, Walcott (75. Oxlade-Chamberlain) - Giroud (21. Gabriel)

Chelsea: Courtois - Ivanović, Zouma, Terry, Azpilicueta - Mikel, Matic; Willian, Fabregas, Oscar (77. Hazard) - Diego Costa (68. Remy)

Żółte kartki: Flamini - Oscar, Matić, Mikel

Czerwona kartka: Mertesacker