Premier League. Everton poskromił Koguty. Wpadka Liverpoolu

2012-03-10 22:45

W sobotnich meczach angielskiej Premier League padło zaledwie 9 bramek. Spodziewane zwycięstwo odniosła stołeczna Chelsea, a wpadki zaliczyły zespoły Tottenhamu i Liverpoolu.

Wygrana w meczu ze Stoke City nie przyszła "The Blues" łatwo. Chelsea pokonała gospodarzy 1:0 po bramce Didier Drogby w 68. minucie spotkania. "Łabędzie" dzielnie broniły się do tego czasu grając w dziesiątkę po tym, jak w 25. minucie sędzia wyrzucił z boiska Fullera.

Jedna bramka dała również zwycięstwo Evertonowi w starciu z Tottenhamem. Podopieczni Harry'ego Redknappa wrócili do Londynu bez punktów, a pogrążył ich gol Chorwata Nikicy Jelavicia. "Niebieska" część Liverpolu świętowała więc zwycięstwo, a "Czerwona" - opłakiwała porażkę "The Reds". Liverpool przegrał 0:1 na wyjeździe z Sunderlandem. Gola dla "Czarnych Kotów" zdobył Nicolas Bendtner.

Inne mecze: Bolton - Queens Park Rangers 2:1, Aston Villa - Fulham 1:0, Wolverhampton - Blackburn 0:2.