Emmanuel Adebayor, Tottenham

Autor: East News Emmanuel Adebayor

Tottenham - Sunderland. Wynik 5:1! Pogrom w Londynie pod dyktando Adebayora i Eriksena!

2014-04-08 0:59

Chyba nie tak wyobrażał sobie Gustavo Poyet pracę w Premiership. Sunderland długo wydawał się być poszkodowanym nieoczekiwanych przesunięć terminarza, ale po pojedynku na White Hart Lane chyba już nikt nie ma wątpliwości, że 'Czarne Koty' konsekwentnie zmierzają do spadku. Zobacz zapis relacji live z pojedynku Tottenham - Sunderland (5:1)!

Polska - Włochy

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów Polska - Włochy. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:45. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Ligi Narodów. Polacy zmierzą się w rewanżowym spotkaniu z Włochami.

Po czwartkowej rywalizacji z Portugalią atmosfera wokół kadry zrobiła się mniej radosna niż do tej pory. Mistrzowie Europy pokazali nam miejsce w szeregu. Nastroje mogą być jeszcze gorsze po dzisiejszym spotkaniu. Liczymy jednak na to, że Polacy podniosą się po porażce i ponownie zagrają dobry mecz przeciwko Włochom.

Dzisiaj może stać się jasne kto spadnie z "polskiej grupy", a kto będzie grał w turnieju finałowym. Zwycięstwo Polski albo Włoch zapewni jednym bądź drugim utrzymanie. Remis sprawi, że pewna awansu będzie Portugalia, a kwestia spadku rozstrzygnie się w listopadzie.

Jerzy Brzęczek zdecydował się na liczne zmiany w wyjściowej jedenastce. Dokonał aż sześciu zmian. W składzie nie ma m.in. Krzysztofa Piątka, Grzegorza Krychowiaka, czy Artura Jędrzejczyka. Selekcjoner postawił na odważne rozwiązanie. Czy będzie ono opłacalne? Przekonamy się przed godziną 23.

Włosi na Stadionie Śląśkim pojawią się trzeci raz w historii. Jak dotychczas nie udało się im zdobyć bramki w Chorzowie. Oby "Kocioł Czarownic" ponownie był szczęśliwy dla biało-czerwonych. Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Hymny, a następnie pierwszy gwizdek w tym spotkaniu!

Zaczynamy!

2'

Poprzeczka ratuje Polaków! To byłoby fantastyczne rozpoczęcie meczu Włochów. Z 20 metrów uderzył Jorginho, ale pomylił się o milimetry!

5'

Biało-czerwoni starają się od pierwszych minut zaatakować rywali pressingiem. Na razie przynosi to korzyści w postaci niecelnych podań włoskich obrońców.

9'

Znów niebezpiecznie pod polską bramką. W polu karnym piłkę otrzymał Insigne. Napastnik Napoli próbował przelobować Szczęsnego, ale futbolówka spadła na górną siatkę bramki.

11'

Dużo, bardzo dużo nerwowości w poczynaniach Polaków. Kilukrotnie nie udało się im wybić piłki z własnego pola karnego, choć okazji do tego było sporo. Włosi zaczęli zdecydowanie lepiej niż w pierwszym spotkaniu obu drużyn.

13'

Reca jest niemiłosiernie "objeżdżany" przez Bernardeschiego. Kolejna akcja prawym skrzydłem Włochów i interweniować musiał Szczęsny. Polacy na razie w głębokiej defensywie.

17'

Po faulu na Miliku sędzia podyktował rzut wolny dla biało-czerwonych. Wykonał go Zieliński, ale gospodarze nie zdołali stworzyć większego zagrożenia pod bramką Donnarummy.

21'

Włosi wypracowali sobie dużą przewagę w środku pola, gdzie Jorginho z Verattim biją na głowę Góralskiego i Szymańskiego. Polacy potrafią w końcu utrzymać się nieco dłużej przy piłce.

24'

Łatwość z jaką Włosi wpadają w polski pole karne jest zdumiewająca. Szymański jeszcze się poślizgnął, co otworzyło drogę do strzału Bernardeschiemu. Na szczęście dla biało-czerwonych, Włoch nie trafił w bramkę.

30'

Nerwowość - to słowo, które charakteryzuje grę Polaków w pierwszej połowie. Akcje są szarpane, w obronie z trudem wybijamy piłkę. Nie wygląda to dobrze.

31'

Poprzeczka raz jeszcze ratuje biało-czerwonych! Tym razem gola mógł zdobyć Insigne, który na wślizgu doszedł do dośrodkowania, ale znów zabrakło milimetrów.

33'

Milik! Niewiele zabrakło aby to Polacy cieszyli się z bramki. Źle obliczył tor lotu piłki Chiellini po dośrodkowaniu Lewandowskiego i Milik uderzył z półwoleja. Futbolówka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

36'

Doskonała interwencja Szczęsnego! Chiellini po dośrodkowaniu Florenziego posłał piłkę w kozioł, a ta wysokim lobem zmierzała do bramki. Golkiper wyciągnął się jak struna i zdołał wybić ten strzał.

41'

Gwizdy na Stadionie Śląskim. Kibicom nie podoba się gra Polaków, którzy na połowie Włochów pojawili się zaledwie kilka razy.

44'

Szczęsny raz jeszcze! Ponownie świetna akcja Włochów i potężne uderzenie Florenziego z 15 metrów. Ale refleks polskiego bramkarza okazal się znakomity!

Koniec pierwszej połowy!

Mówiąc krótko, nie wygląda to dobrze. Przewaga Włochów jest ogromna. Podobnie jak w spotkaniu z Portugalią widać lepsze wyszkolenie techniczne u rywali. Polacy grają nerwowo, niedokładnie, po prostu źle.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

46'

W przerwie doszło do podwójnej zmianie w polskim zespole. Linetty i Szymański opuścili plac gry, a w ich miejsce pojawili się Błaszczykowski i Grosicki.

50'

Jakby z nieco większą werwą zaczęli grać Polacy. Włosi mieli problemy, aby opuścić własną połowę.

54'

Dobra akcja Polaków po lewej stronie boiska. Zabrakło dobrego dośrodkowania Recy. Piłka wylądowała w rękach Donnarummy.

58'

Ależ zagotowało się w polu karnym Włochów! Kapitalne podanie Zielińskiego na dobre 40 metrów do Grosickiego. Skrzydłowy przyjął sobie futbolówkę na klatkę i z ostrego kąta oddał strzał. Następnie niepewna interwencja Donnarummy sprawiła, że Włosi nieco spanikowali. Wszystko zakończyło się niecelnym strzałem Zielińskiego z 20 metrów.

61'

Indywidualna akcja Chiesy zakończona strzałem z dystansu. Piłka odbiła się od nogi Glika i Włosi mieli rzut rożny. Nie stworzyli z niego żadnego zagrożenia.

65'

Piłka wylądowała w polskiej bramce, po koronkowej akcji Włochów, ale na szczęście dla Polaków, Insigne był na spalonym.

71'

Ogromne szczęście Polaków! Świetne dośrodkowanie Chiesy na głowę Bernardeschiego, który z jedenastu metrów nie trafił w bramkę po strzale głową.

74'

Dlaczego tego nie strzeliliśmy?! Jak to możliwe?! Doskonały kontratak Polaków. Lewandowski zagrał na wolne pole do Grosickeigo, który zdecydował sięna strzał z pierwszej piłki. Obronił to Donnarumma, ale futbolówka spadła pod nogi Milika, który nie trafił na pustą bramkęz siemdiu metrów!

76'

Groźne uderzenie Bernardeschiego z osiemnastu metrów. Wszystko zaczęło się od fatalnego podania Zielińskiego. Strzał Włocha pofrunął jednak nad poprzeczką.

80'

Pierwsza zmiana we włoskiej ekipie. Lasagna za Bernardeschiego.

A to sytuacja piłkarza, który opuścił boisko:

84'

Druga zmiana Włochów. Piccini za Florenziego.

86'

Spadło tempo tego spotkania. Włosi nadal przeważają, ale nie atakują już tak groźnie, jak jeszcze kilkanaście minut temu.

87'

Ostatnia zmiana w polskim zespole. Jędrzejczyk za Recę.

89'

Polacy zmarnowali okazję na świetny kontratak. Błaszczykowski nie miał do kogo zagrać i w efekcie stracił piłkę.

90+2

GOOOOOOOL! Cristiano Biraghi!

A jednak Włosi... Po rzucie rożnym głową piłkę przedłużył Chiesa, a z metra do siatki wpechnął ją Biraghi. To może być gol na wagę utrzymania w elicie.

Koniec meczu!

Cóż, Włosi zasłużyli na to zwycięstwo. Już po pierwszej połowie powinni prowadzić co najmniej dwoma bramkami. Polska znów zagrało słabo i zasłużenie spada z elity.

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Dobranoc.