Reprezentacja Polski u-17

Autor: youtube.com/FIFA

Bijemy brawo!

Polki w ćwierćfinale mistrzostw świata do lat 17. Wielki sukces "Biało-Czerwonych", bijemy brawo

2024-10-24 10:10

Reprezentacja Polski do lat 17 awansowała do 1/4 finałów mistrzostw świata. Polki zremisowały z Brazylią 0:0 i teraz przyjdzie im wziąć udział w starciu przeciwko reprezentacji Korei Północnej. Młodym zawodniczkom bijemy brawo!

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 kobiet zremisowała z Brazylią 0:0 i awansowała do ćwierćfinalu mistrzostw świata, które odbywają się na Dominikanie. Debiutujące w tej imprezie biało-czerwone wcześniej zremisowały z Japonią 0:0 i wygrały z Zambią 2:0.

Polska - Brazylia 0:0.

Polska: Julia Woźniak - Iga Witkowska, Oliwia Łapińska, Magda Piekarska, Julia Przybył, Emilia Sobierajska, Zuzanna Witek (90-Lena Marczak), Weronika Araśniewicz, Krystyna Flis (89-Zofia Pągowska) - Julia Ostrowska, Oliwia Związek (73-Kinga Wyrwas).

W rozgrywanym równolegle spotkaniu Japonia pokonała Zambię 4:1. Japonki zajęła pierwsze miejsce w grupie D - 7 pkt, a Polki drugie - 5. Z turnieju odpadły Brazylia - 4 pkt i Zambia - 0.

W ćwierćfinale Polki zagrają z Koreą Północną.

Polska, obok broniącej tytułu Hiszpanii i Anglii, jest jedną z trzech europejskich reprezentacji uczestniczących w mistrzostwach świata. Drużyna trenera Marcina Kasprowicza zakwalifikowała się na turniej na Dominikanie dzięki zajęciu trzeciego miejsce w rozgrywanych w Szwecji mistrzostwach Europy do lat 17