Wielkie osiągnięcie Mateusza Klicha. Tego nie dokonał żaden Polak, wielkie brawa, zapisał się w historii

2021-05-15 18:16 Mateusz Wysokiński
Mateusz Klich, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Mateusz Klich

Mateusz Klich zapisał się w historii. Pomocnik reprezentacji Polski może poszczycić się osiągnięciem, które przez wiele lat było tylko i wyłącznie marzeniem dla graczy z Polski. Wystarczy do tego zaledwie cztery bramki, ale lista piłkarzy, których pokonał były gracz Wolfsburga i Cracovii może wzbudzać respekt. Nie da się ukryć i można to powiedzieć z całą prawdziwością, to właśnie Klich jest najbardziej bramkostrzelnym Polakiem, który kiedykolwiek występował w Premier League.

Mateusz Klich zapisał się w polskiej historii Premier League. Były gracz holenderskiego Zwolle, Cracovii i Wolfsburga dokonał dziś sztuki, która nie udała się żadnemu z polskich graczy, który kiedykolwiek występował w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej. Polak w tym sezonie zdobył cztery bramki dla swojego Leeds United, dzięki czemu ustanowił swoisty rekord pod względem goli zdobytych przez polskiego piłkarza w zreformowanej Premier League.

Mateusz Klich z "polskim" rekordem Premier League. Wystarczyły cztery bramki

Od kiedy Klich występuje w Leeds United, jest on stałym punktem składu Marcelo Bielsy i cieszy się wielkim zaufaniem ze strony argentyńskiego szkoleniowca. W tym sezonie Polak prezentował dobrą grę, co udowodnił swoim dorobkiem bramkowym. W 35 meczach na najwyższym szczeblu angielskich rozgrywek defensywny pomocnik zdobył cztery bramki, co dało mu tytuł najbardziej bramkostrzelnego Polaka w historii Premier League. Rekord został ustanowiony dziś, w trakcie meczu z Burnley, gdzie nasz gracz wyegzekwował rzut karny. 

Klich przegonił wielu znakomitych Polaków grających w Premier League

Mimo że liczba 4. goli w sezonie może wydawać się śmiesznie małą, to wystarczyło to, aby przebić wielu asów reprezentacji Polski, którzy występowali w Anglii. Wystarczy wspomnieć o Euzebiuszu Smolarku, Grzegorzu Rasiaku, czy Emmanuelu Olisadebe, którzy ani razu nie zapisywali się w protokołach meczowych z golem.

Wzruszający gest Lewandowskiego. Wszyscy zwrócili uwagę na jego koszulkę, wspaniałe zachowanie Polaka po bramce, bijemy brawo

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy

Rekord Klicha może zostać podobity. Innemu z Polaków brakuje zaledwie bramki

Wyczyn Mateusza Klicha może zostać jednak dość szybko pobity przez innego z Polaków, który występuje obecnie na poziomie Premier League. Mowa o Janie Bednarku. Obrońca Southampton przez lata gry w Anglii zdobył trzy bramki i to on wydaje się osobą, która może zagrozić Klichowi. Jeśli chodzi o reprezentantów Polski, którzy wpisywali się na listę strzelców w Premier League, gorszym bilansem mogą pochwalić się Robert Warzycha i Marcin Wasilewski, którzy mają na swoim koncie jedno trafienie przeciwko Manchesterowi United.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze