Mateusz Klich, reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Mateusz Klich

Wielkie osiągnięcie Mateusza Klicha. Tego nie dokonał żaden Polak, wielkie brawa, zapisał się w historii

2021-05-15 18:16

Mateusz Klich zapisał się w historii. Pomocnik reprezentacji Polski może poszczycić się osiągnięciem, które przez wiele lat było tylko i wyłącznie marzeniem dla graczy z Polski. Wystarczy do tego zaledwie cztery bramki, ale lista piłkarzy, których pokonał były gracz Wolfsburga i Cracovii może wzbudzać respekt. Nie da się ukryć i można to powiedzieć z całą prawdziwością, to właśnie Klich jest najbardziej bramkostrzelnym Polakiem, który kiedykolwiek występował w Premier League.

Mateusz Klich zapisał się w polskiej historii Premier League. Były gracz holenderskiego Zwolle, Cracovii i Wolfsburga dokonał dziś sztuki, która nie udała się żadnemu z polskich graczy, który kiedykolwiek występował w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej. Polak w tym sezonie zdobył cztery bramki dla swojego Leeds United, dzięki czemu ustanowił swoisty rekord pod względem goli zdobytych przez polskiego piłkarza w zreformowanej Premier League.

Mateusz Klich z "polskim" rekordem Premier League. Wystarczyły cztery bramki

Od kiedy Klich występuje w Leeds United, jest on stałym punktem składu Marcelo Bielsy i cieszy się wielkim zaufaniem ze strony argentyńskiego szkoleniowca. W tym sezonie Polak prezentował dobrą grę, co udowodnił swoim dorobkiem bramkowym. W 35 meczach na najwyższym szczeblu angielskich rozgrywek defensywny pomocnik zdobył cztery bramki, co dało mu tytuł najbardziej bramkostrzelnego Polaka w historii Premier League. Rekord został ustanowiony dziś, w trakcie meczu z Burnley, gdzie nasz gracz wyegzekwował rzut karny. 

Klich przegonił wielu znakomitych Polaków grających w Premier League

Mimo że liczba 4. goli w sezonie może wydawać się śmiesznie małą, to wystarczyło to, aby przebić wielu asów reprezentacji Polski, którzy występowali w Anglii. Wystarczy wspomnieć o Euzebiuszu Smolarku, Grzegorzu Rasiaku, czy Emmanuelu Olisadebe, którzy ani razu nie zapisywali się w protokołach meczowych z golem.

Wzruszający gest Lewandowskiego. Wszyscy zwrócili uwagę na jego koszulkę, wspaniałe zachowanie Polaka po bramce, bijemy brawo

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy

Rekord Klicha może zostać podobity. Innemu z Polaków brakuje zaledwie bramki

Wyczyn Mateusza Klicha może zostać jednak dość szybko pobity przez innego z Polaków, który występuje obecnie na poziomie Premier League. Mowa o Janie Bednarku. Obrońca Southampton przez lata gry w Anglii zdobył trzy bramki i to on wydaje się osobą, która może zagrozić Klichowi. Jeśli chodzi o reprezentantów Polski, którzy wpisywali się na listę strzelców w Premier League, gorszym bilansem mogą pochwalić się Robert Warzycha i Marcin Wasilewski, którzy mają na swoim koncie jedno trafienie przeciwko Manchesterowi United.

Najnowsze