Robert Lewandowski

Autor: AP PHOTO/EMILIO MORENATTI Robert Lewandowski

LaLiga

Barcelona wygrała po golach Yamala i Raphinhy! Lewandowski zszedł z murawy przed końcem meczu

2024-05-13 23:01

FC Barcelona wykonała zadanie i wygrała 2:0 z Realem Sociedad, dzięki czemu wróciła na 2. miejsce w tabeli LaLigi. Mecz nie obfitował w wielkie emocje, choć kilka ciekawych akcji, oprócz tych bramkowych, mieliśmy okazję zobaczyć. Robert Lewandowski nie strzelił w tym meczu gola i coraz bardziej traci szanse na obronę tytułu króla strzelców, ale nie był to jego zły mecz - to właśnie Polak świetnym podaniem zanotował asystę drugiego stopnia przy golu Yamala.

FC Barcelona - Real Sociedad 2:0 (1:0)

Bramki: Yamal (40'), Raphinha (90 + 3')

Kartki: żółte: Gundogan (51'), Raphinha (90 + 4') - Aramburu (57'), Pacheco (64'), Odriozola (90 + 3')

Barcelona: ter Stegen - Kounde, Cubarsi, Martinez, Cancelo - Pedri (Lopez 70'), Christensen (Sergi Roberto 70'), Gundogan (Romeu 90 + 5') - Yamal, Lewandowski (Torres 76'), Raphinha.

Sociedad: Remiro - Traore (Odriozola 79'), Elustondo, Le Normand, Pacheco (Tierney 70') - Aramburu (Barrenetxea 70'), Turrientes, Merino, Oyarzabal - Becker (Kubo 70'), Mendez (Zakharyan 79').

FC Barcelona - Real Sociedad

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl.

90 + 6'

Koniec meczu! Barcelona wygrywa i wraca na 2. miejsce w tabeli!

90 + 5'

Jeszcze zmiany. Romeu za Gundogana. Co więcej Odriozola dostał żółtą kartkę za swoje zagranie, po którym był karny, a Raphinha dostał kartkę za zdjęcie koszulki po golu.

90 + 4'

Raphinha mocno w prawy róg. Remiro wyczuł intencje strzelca, ale strzał był za mocny.

90 + 3'

GOOOOOOOL! Raphinha trafia z karnego!

90 + 1'

Sędzia jednak idzie do monitora VAR i wskazuje na jedenastkę dla Barcelony! Jeden z piłkarzy Realu zagrał jednak piłkę ręką w swoim polu karnym.

90'

Centra Tierneya z lewego skrzydła ląduje prosto w rękach ter Stegena.

89'

Strzał z wolnego zablokowany, dobitka również, ale wydawało się, że były tam zagrania ręką. Ostatecznie sędzia wyjaśnia, że nie było przewinienia.

88'

Cancelo jeszcze faulowany przed polem karnym Realu Sociedad.

86'

Bez zagrożenia po rzucie rożnym Barcelony.

85'

Yamal teraz próbuje z dystansu, rykoszet i będzie rzut rożny.

84'

Ależ fatalnie zmarnowana okazja Barcelony! Yamal dostał podobne podanie co w pierwszej połowie, lecz teraz nie strzelał, tylko próbował przełożyć piłkę i to dało czas obrońcy, by mu wyłuskał futbolówkę.

82'

Strzał Raphinhy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego leci ponad bramką Remiro.

82'

Odpowiedź Barcelony, Cancelo wpadł w pole karne, lecz zanim zagrał, Odriozola zdołał go dogonić i wybić mu piłkę.

81'

Zakharyan strzela bezpośrednio z rzutu wolnego, piłka leci nad murem, lecz ter Stegen bez problemu łapie.

80'

Le Normand faulowany na ok. 20 metrze od bramki ter Stegena!

79'

I podwójna zmiana w Realu Sociedad. Mendez i Traore schodzą, wchodzą Zakharyan i Odriozola.

77'

I już Torres mógł strzelić gola! Dostał podanie od Raphinhy, huknął na bramkę z kilkunastu metrów, ale Remiro jakoś to wyjął!

76'

Robert Lewandowski schodzi z boiska! Ferran Torres za niego.

73'

Strzał Kubo z okolic prawego narożnika pola karnego! Ter Stegen zdołał to obronić.

70'

Zmiany po obu stronach. Pedri i Christensen schodzą, wchodzi Fermin Lopez i Sergi Roberto. W Realu natomiast schodzą Pacheco, Aramburu i Becker, a wchodzą Tierney, Barrenetxea i Kubo.

67'

Mendez ograł Cubarsiego, wypracował sobie pozycję w polu karnym rywali, jednak strzelił tuż obok słupka! Dużo pecha ma dziś Real.

67'

Nie wszystko zdaniem kibiców dzisiaj funkcjonuje w grze Barcelony.

66'

Centra z kornera wypiąstkowana przez Remiro, Raphinha jeszcze raz próbuje dograć w pole karne górą, lecz teraz wybija piłkę jeden z obrońców.

65'

Znów krótko z rzutu wolnego, znów do Raphinhy, ale tym razem nawet nie zdołał dośrodkować. Po chwili jednak piłka do niego wraca, uderza z około 25 metrów i Remiro z wielkim trudem paruje piłkę na rzut rożny.

64'

Kounde zatrzymany faulem przez Pacheco na prawym skrzydle. Żółta kartka dla piłkarza gości.

62'

Bardzo słaby i niecelny strzał Traore z kilkudziesięciu metrów.

61'

Atak gości większą liczbą graczy, Mendez dostał piłkę na linii pola karnego, jednak jego strzał blokuje Cubarsi!

58'

Krótkie rozegranie z rzutu wolnego, piłka trafia do Raphinhy, który dośrodkowuje wprost na głowę pierwszego obrońcy Sociedad.

57'

Aramburu fauluje Yamala wychodzącego z groźną akcją i dostaje za to żółtą kartkę.

55'

Mocne dośrodkowanie w pole karne Barcelony z rzutu rożnego nie zostało przecięte przez nikogo. Gospodarze będą mieli rzut z autu.

51'

Faul Gundogana na Le Normandzie w polu karnym Realu Sociedad, trafił go nogę w głowę. Żółta kartka dla pomocnika Barcelony.

48'

Niecelny strzał Raphinhy z około 25. metra przed bramką.

46'

Raphinha ruszył w pole karne Realu, lecz Le Normand zdołał odepchnąć go przepisowo od piłki i mu ją zabrać. Było groźnie!

46'

Zaczęli!

Piłkarze wracają na boisku, zaraz start drugiej połowy.

A tu jeszcze gol otwierający wynik tego spotkania.

45 + 1'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Lewandowski teraz wpadł w pole karne z lewej strony, wygonił się jednak pod samą linię końcową i nie zdołał odegrać żadnemu koledze na strzał.

43'

Becker znów w ataku na bramkę Barcelony i tym razem uderzył obok bramki, a nie był na pozycji spalonej.

41'

Świetne przyjęcia Lewandowskiego, Polak zagrywa prostopadle do Gundogana, który podciągnął kilka metrów z piłkę, zagrywa do boku do Yamala, a ten pewnym strzałem na dłuższy słupek pokonuje Remiro!

40'

GOOOOOOOL! YAMAL DAJE PROWADZENIE BARCELONIE!

38'

Raphinha huknął zza pola karnego i trafił w słupek! Piłka spadła jeszcze na nogę Gundogana, jednak Niemiec był w tak niewygodnej pozycji, że próbując sięgnąć piłkę oddał niecelny strzał!

35'

Choć mieliśmy kilka akcji w tym meczu, to nie stoi on jednak na wysokim poziomie. Dobrych okazji do strzelenia bramki jest z obu stron jak na lekarstwo. Gra często toczy się w środku pola.

31'

Teraz piłka górą do Lewandowskiego, Remiro spokojnie łapie strzał, który jeszcze po rykoszecie od głowy Le Normanda nie miał siły zaskoczyć bramkarza Realu.

30'

Cubarsi dobrze interweniuje i wybija piłkę głową zagraną górą do Oyarzabala.

26'

Lewandowski dobrze nacisnął rywali w pressingu, ale później nieco się zagubił i stracił piłkę. Barcelona jeszcze utrzymała piłkę, Yamal wyszedł sam na sam, jednak Pacheco w ostatniej chwili wybił mu piłkę spod nóg!

25'

Barcelona długo szukała dziury w obronie Realu atakiem pozycyjnym, lecz ostatecznie piłka musiała zostać wycofana do obrońców.

22'

Becker znów wychodzi sam na sam, tym razem pokonuje ter Stegena, ale znów jest spalony! Brakowało niewiele, bo Becker niemal ruszał z własnej połowy.

21'

Oyarzabal uderzył zza pola karnego z okolic środka boiska, lecz zrobił to niezwykle niecelnie.

19'

Becker wygrał pojedynek z Cubarsim, ruszył na bramkę, ale w sytuacji sam na sam ter Stegen okazał się lepszy! Ostatecznie jednak arbiter przerwał grę, więc gol i tak nie byłby uznany.

17'

Odpowiedź Bracelony, Remiro jest szybszy przy piłce zagranej do Raphinhy i wybija ją mocno na połowę Barcy.

16'

Becker ruszył do ataku prawym skrzydłem, sędzia przerywa grę - pozycja spalona.

15'

Dośrodkowanie Traore z prawej strony, jednak akcja zakończona bez strzału, Barca przejmuje.

14'

Ter Stegen dobrze zagrał do Christensena, ten próbował ruszyć do przodu i... stracił ją, po czym sfaulował, próbując ją odebrać.

12'

Lewandowski z głębi pola do Raphinhy w pole karne rywala, lecz obrońca Sociedad przeciął to podanie.

10'

Sociedad długo buduje akcję, dogranie w pole karne Barcelony, lecz tam Christensen interweniuje i wybija piłkę.

8'

Gundogan szukał Yamala, piłka została przechwycona przez obrońców Realu.

7'

Żadna z drużyn póki co nie potrafi narzucić rywalowi swojego stylu.

5'

Odpowiedź Sociedad! Becker zgarnął odbitą piłkę i z kilku metrów, z ostrego kąta próbował pokonać ter Stegena! Uderzył jednak bardzo niecelnie.

2'

Dośrodkowanie z rożnego wypiąstkowane przez Remiro, piłka spada jeszcze pod nogi Yamala, który uderza z pierwszej piłki bardzo niecelnie.

2'

Pierwsze podanie Raphinhy do Lewandowskiego w pole karne, Polak strzału nie oddał, jest jeszcze rzut rożny.

1'

Grają! Barcelona przy piłce.

Hymn Barcelony i piłkarze powoli wychodzą na boisko.

Dla Barcelony to bardzo ważne spotkanie - jeśli nie wygra, wciąż będzie na trzecim miejscu, które nie daje prawa gry w Superpucharze Hiszpanii.

Dobry wieczór! Już za kilkanaście minut Barcelona stoczy jeden z ostatnich pojedynków w tym sezonie.

Witamy w relacji na żywo z meczu FC Barcelona - Real Sociedad w ramach 35. kolejki LaLigi. Start meczu o godzinie 21:00, bądźcie z nami!

FC Barcelona – Real Sociedad relacja na żywo

FC Barcelona poniosła w ostatnich tygodniach dwie bolesne porażki z rąk Realu Madryt oraz Girony. Sprawiły one nie tylko, że „Duma Katalonii” już na pewno nie obroni mistrzostwa kraju, ale też utrudniły walkę o wicemistrzostwo i Superpuchar Hiszpanii, w którym zagrają zdobywca oraz finalista Pucharu Króla i mistrz oraz wicemistrz Hiszpanii. Barcelona ma szansę już tylko na zdobycie miejsca w Superpucharze przez wicemistrzostwo, ale musi walczyć o nie właśnie ze wspomnianą wcześniej Gironą.

LaLiga: Barcelona – Sociedad 13.05 wynik live

Podopieczni Xaviego mają jednak sporo szczęścia. Przed 35. koleją Girona miała punkt przewagi nad „Blaugraną” i wszystko w swoich rękach. Jednak już tydzień po wygranej z Barceloną Girona zgubiła punkty remisując z Alaves 2:2 po stracie gola w 99. minucie spotkania. To sprawiło, że znów Robert Lewandowski i jego koledzy są w „fotelu kierowcy” jeśli chodzi o wicemistrzostwo i wystarczy, że wygrają z Realem Sociedad, aby wrócić na 2. miejsce w tabeli.