Albania - Polska: skandal

i

Autor: AP PHOTO Albania - Polska: skandal

Albania ukarana za skandal na meczu z Polską! FIFA nie miała litości

2021-10-23 7:12

Mecz Albania – Polska był szeroko komentowany nie tylko ze względu na wynik, lecz także, a może i przede wszystkim, ze względu na skandaliczne incydenty, jakie miały miejsca w czasie jego trwania. Polscy piłkarze w trakcie spotkania zostali obrzuceni różnymi przedmiotami. FIFA zakończyła właśnie dochodzenie w tej sprawie i nałożyła karę na albańską federację.

Starcie Polaków z Albańczykami w Tiranie było niezwykle ważne dla obu zespołów w kontekście walki o baraże eliminacji mistrzostw świata 2022. Dzięki wygranej Biało-Czerwoni bardzo mocno zbliżyli się do tego celu, a Albańczycy niemal pozbawili się na to szans. Z tego powodu bramka strzelona przez Karola Świderskiego rozwścieczyła albańskich fanów, którzy obrzucili cieszących się z gola Polaków butelkami z wodą i innymi przedmiotami. Sędzia postanowił z tego powodu przerwać mecz, a zawodnicy wrócili na murawę dopiero po ok. 20 minutach, gdy sytuacja już się uspokoiła. Po meczu FIFA wydała oświadczenie, w którym potępiła takie zachowanie albańskich fanów i poinformowała, że wszczęła w tej sprawie śledztwo. Światowa centrala postanowiła ukarać albańską federację zamknięciem stadionu i grzywną pieniężną.

Lider Ekstraklasy odprawił kolejnego rywala. Rozpędzony Lech rozbił Wisłę Płock!

Gorąco było nie tylko na meczu, ale także przed nim! Zobacz zdjęcia z ataku na polskich kibiców

Jest po skandalu w meczu Albania – Polska. Rywale Polaków nie mogą się z tym pogodzić

Warto przypomnieć, że albańska federacja winą za takie zachowanie swoich kibiców obarcza fanów z polski. Jej zdaniem prowokowali oni miejscowych, co miało doprowadzić do rzucania przez nich przedmiotami w polskich piłkarzy. FIFA raczej nie spojrzała na te tłumaczenia przychylnie, bowiem postanowiła zamknąć stadion w Tiranie na jeden mecz (z Andorą w ostatnim spotkaniu eliminacyjnym) oraz ukarać Albańczyków grzywną w wysokości 150 tys. franków szwajcarskich, czyli ok. 650 tys. złotych!

Zbigniew Boniek zdradził plany na piątkowy wieczór. Wielu będzie w szoku

Okazuje się, że Albański Związek Piłki Nożnej najpewniej nie podda się tej karze dobrowolnie, a przynajmniej nie od razu, bowiem w komunikacie federacji możemy przeczytać, że rozpatrywana jest możliwość odwołania się od decyzji FIFA. – Związek wyraża ubolewanie z powodu podjętej decyzji i podejmie wszelkie niezbędne kroki, aby takie sytuacje, spowodowane przez niektóre osoby, nie miały miejsca w przyszłości i nie zaszkodziły naszej reprezentacji w jej meczach międzynarodowych. Federacja oceni możliwość odwołania się od tej decyzji w przewidzianym terminie – napisano.

Sonda
Czy kara dla albańskiej federacji jest odpowiednia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze