Skandaliczne oświadczenie albańskiej federacji! Oskarżenia wobec Polaków, to nie mieści się w głowie

2021-10-15 13:07
Albania - Polska: skandal
Autor: AP PHOTO Albania - Polska: skandal

W trakcie meczu Albania – Polska doszło do niezwykle niebezpiecznego incydentu, w którym albańscy kibice obrzucili polskich piłkarzy butelkami z wodą i innymi niebezpiecznymi przedmiotami. Teraz albańska federacja wydała oświadczenie, w którym winą za ten skandal obarcza… polskich kibiców! To wprost niewiarygodne.

Reprezentacja Polski pokonała po trudnym meczu Albanię 1:0 i wyprzedziła swojego rywala w tabeli grupy I. Polacy mają przed sobą zdecydowanie łatwiejsze spotkania niż Albańczycy, więc niemal na pewno zajmą 2. miejsce, dające awans do baraży. Niewiele brakowało, a spotkanie zakończyłoby się jeszcze przed czasem i to walkowerem dla Polaków – zaraz po bramce strzelonej przez Karola Świderskiego w Biało-Czerwonych poleciało mnóstwo przedmiotów, przede wszystkim butelek z wodą, które mogły wyrządzić niemałą krzywdę. Sędzia nakazał piłkarzom zejście do szatni, a mecz wznowiono dopiero po kilkunastu minutach, choć niektórzy sądzili, że Polakom powinno się już wtedy przyznać walkower. Tak czy inaczej podopieczni Paulo Sousy zgarnęli bardzo ważne trzy punkty, ale skandal z udział albańskich kibiców był szeroko omawiany, a sprawie przyjrzeć ma się także FIFA, która potępiła takie zachowania. Okazuje się jednak, że zdaniem Albańskiego Związku Piłki Nożnej to polscy kibice są odpowiedzialni za wydarzenia z wtorkowego spotkania!

Ważne informacje dla kadry Paulo Sousy. Wtedy wszystko się rozstrzygnie? Jest konkretna data

Do incydentów dochodziło już przed meczem, a Polacy nie mogli czuć się bezpiecznie. Zobacz zdjęcia

Absurdalne oskarżenia albańskiej federacji

W swoim oskarżeniu albańska federacja wzięła w obronę swoich kibiców jako ogół. – Zdajemy sobie sprawę, że incydenty z wtorkowej nocy nas nie promują. Musimy wyciągnąć z tego lekcję. Mieliśmy 22 000 wspaniałych fanów, a tylko kilkanaście osób zniweczyło wszystko, co zespół do tej pory zrobił. Jedno jest pewne: nie mamy brutalnych kibiców, nie mieliśmy w historii kibiców problematycznych. Wręcz przeciwnie, doskonałe zachowanie, jakie nasi kibice dają w meczach i poza boiskiem drużynie, jest powodem do dumy – napisano.

Nie uwierzycie, ile trzeba zapłacić za wodę w restauracji u Lewandowskiego. Będziecie zadziwieni, mamy dokładne menu

W dalszej części czytamy jednak, że zdaniem władz albańskiej piłki to Polacy są odpowiedzialni za skandal na stadionie w Tiranie. – Wtorkowe wydarzenia są wynikiem ciągłej prowokacji i bardzo agresywnego zachowania polskich kibiców. Polscy kibice są znani z takich zachowań i od wielu dni osoby zaangażowane w mecz dokładały wszelkich starań, by zapobiec poważniejszym wydarzeniom – brzmi dalsza część komunikatu.

Sonda
Czy Albania powinna zostać ukarana walkowerem za mecz z Polską?

To nie koniec oskarżeń wobec Polaków. Przypomniano nawet o meczu… Anglia – Węgry!

Co ciekawe, Albański Związek Piłki Nożnej, jakby na potwierdzenie, że Polacy to agresywni kibice, postanowił przypomnieć wydarzenia z drugiego meczu tego wieczoru. – Nie możemy zapominać, że w tym samym czasie Polacy byli na trybunach na Wembley podczas meczu Anglia - Węgry i odnotowali liczne starcia z lokalnymi kibicami i lokalną policją (...). W żadnym momencie nikt nie powinien wskazywać palcem winnych, ale wspólnie powinniśmy się zastanowić, co zrobić, by wykonywać dobrze swoją pracę – Czytamy.

Szykuje się wojna między Kuleszą a Bońkiem? Sytuacja ma być coraz bardziej napięta

Choć zachowanie fanów Biało-Czerwonych na trybunach Wembley jest godne potępienia, to nie ma ono żadnego znaczenia w odniesieniu do wydarzeń w Tiranie, dlatego wspominanie o tym przy okazji incydentów w Albanii jest tym bardziej oburzające. Sprawą ataku na polskich piłkarzy zajęła się już FIFA, która potępiła takie zachowania i może nałożyć karę na albańską federację.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze