Andrzej Duda na meczu reprezentacji Polski

Autor: Tomasz Radzik Andrzej Duda na meczu reprezentacji Polski

Andrzej Duda ROZANIELONY dzięki piłkarzom! ZOBACZ jak im dziękował

2019-10-14 7:17

Niedzielny mecz reprezentacji Polski z Macedonią w eliminacjach Euro 2020 odbywał się w dniu wyborów parlamentarnych. Wielu kibiców zastanawiało się czy śledzić rywalizację na PGE Narodowym, czy może wieczory wyborcze. Takiego problemu nie miał Andrzej Duda. Prezydent potwierdził, że jest wielkim fanem, ponieważ był w stanie skupić uwagę na obu wydarzeniach. A po końcowym gwizdku w Warszawie szybko pogratulował kadrze Jerzego Brzęczka.

Mecz Polska - Macedonia miał ogromne znaczenie dla biało-czerwonej reprezentacji. Podopieczni Jerzego Brzęczka doskonale wiedzieli, że ewentualne zwycięstwo da im miejsce na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Choć w pierwszej połowie Robert Lewandowski i spółka utrzymywali optyczną przewagę, to nie potrafili jej w jakikolwiek sposób udokumentować. Po przerwie na boisku pojawili się jednak Przemysław Frankowski i Arkadiusz Milik. Obaj strzelili po golu, dzięki czemu PGE Narodowy zatracił się w euforii po wygranej Polski 2:0. Piłkarze znad Wisły zakwalifikowali się tym samym do trzeciego wielkiego turnieju z rzędu (po Euro 2016 i mundialu 2018). Gratulacje w kierunku zawodników popłynęły ze wszystkich stron.

Wśród tysięcy gratulacji pojawiły się także te najważniejsze - od głowy państwa. Prezydent Andrzej Duda specjalnie oderwał się od wieczoru wyborczego, by obserwować wydarzenia na PGE Narodowym. Chwilę po końcowym gwizdku zamieścił na Twitterze ciepły wpis, który z pewnością sprawił, że piłkarze szeroko się uśmiechnęli.

"Brawo Biało-Czerwoni! Gratulacje! Dzisiejsze zwycięstwo, a w efekcie awans na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2020 to wielki sukces. Bardzo dziękujemy! Piękny wieczór na Stadionie Narodowym..." - napisał na portalu społecznościowym Andrzej Duda.