Polska - Macedonia MEMY

Autor: Sportowe Memy Polska - Macedonia MEMY

Jerzy Brzęczek gwiazdą Internetu. Najlepsze MEMY po meczu Polska - Macedonia [GALERIA]

2019-10-14 6:55

W niedzielę reprezentacja Polski wywalczyła awans na trzeci z rzędu wielki turniej. Po występie na mistrzostwach Europy w 2016 roku oraz mundialu rok temu, biało-czerwonych w 2020 roku czeka walka na kolejnym Euro. Podopieczni Jerzego Brzęczka promocję na imprezę przypieczętowali wygraną z Macedonią 2:0. Jak zwykle po spotkaniu inwencją wykazali się internauci, którzy przełożyli swoją wenę na mistrzowskie memy!

To był kolejny wspaniały wieczór dla polskich kibiców piłki nożnej. Ponad 50 tysięcy widzów w niedzielę pojawiło się na PGE Narodowym w Warszawie, by gorąco wspierać biało-czerwonych w rywalizacji z Macedonią. Dotychczasowa rywalizacja w grupie ułożyła się tak, że podopieczni Jerzego Brzęczka zdawali sobie sprawę, że ewentualny triumf z tym przeciwnikiem da im pewny awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. W pierwszej połowie nasi reprezentanci długo utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Wszystko zmieniło się w drugich czterdziestu pięciu minutach. Selekcjoner Brzęczek posłał do boju Przemysława Frankowskiego i Arkadiusza Milika - jak się później okazało bohaterów spotkania Polska - Macedonia w eliminacjach Euro 2020.

Niedługo po zameldowaniu się na boisku wyżej wymieniona dwójka rozstrzygnęła losy rywalizacji. Najpierw trafił z sytuacyjnej piłki Frankowski, a chwilę później pięknym strzałem z dystansu wynik na 2:0 ustalił Arkadiusz Milik. Awans na Euro 2020 stał się więc faktem, a do pracy szybko wzięli się internauci, którzy zasypali sieć ogromną ilością memów.

Tradycyjnie już główną postacią zabawnych obrazków był Jerzy Brzęczek. Dotychczas często wyszydzany przez kibiców reprezentacji Polski, w niedzielę wykazał się na ławce i posłał do boju rezerwowych, którzy przesądzili o wynikach rywalizacji. Między innymi ten fakt wzięli na tapetę internauci w memach.