Andrzej Iwan nie żyje

i

Autor: Michał Wielgus

Nie żyje słynny piłkarz

Andrzej Iwan nie żyje. Kim był reprezentant Polski? Gdzie grał? Ile miał lat?

2022-12-27 14:51

Smutna informacja pojawiła się 27 grudnia 2022 roku. Nie żyje były reprezentant Polski i medalista mistrzostw świata z 1982 roku Andrzej Iwan. To jedna z ikon Wisły Kraków, dla której występował przez jedenaście lat. Miał 63 lata. Kim był Andrzej Iwan, były reprezentant Polski? W jakich klubach grał?

Andrzej Iwan nie żyje – smutne informacje pojawiły się w mediach 27 grudnia 2022 roku. Jako pierwsi wieść o śmierci Andrzeja Iwana przekazali dziennikarze RMF FM. Przez większość sportowej kariery związany był z krakowską Wisłą. Zagrał w jej barwach blisko dwieście meczów. Dla „Białej Gwiazdy” Andrzej Iwan zdobył 69 bramek.

Andrzej Iwan nie żyje. Kim był reprezentant Polski?

Andrzej Iwan był reprezentantem Polski w latach 1978-1987. Uczestniczył w dwóch mistrzostwach świata – pojechał na mundial do Meksyku i Hiszpanii. Łącznie w barwach reprezentacji narodowej zagrał 29 meczów i strzelił 11 bramek. Za zajęcie trzeciego miejsca na mundialu w Hiszpanii otrzymał srebrny medal.

Andrzej Iwan nie żyje. Legenda Wisły Kraków miała 63 lata, smutna wiadomość ogarnęła media

Były piłkarz w trakcie kariery grał oprócz Wisły Kraków w Górniku Zabrze, VfL Bochum i Arisie FC. Po zakończeniu piłkarskiej kariery prowadził w roli trenera juniorskie drużyny Wisły Kraków. Był także asystentem szkoleniowca pierwszej drużyny.

Andrzej Iwan. Ile miał lat? Kiedy się urodził?

Andrzej Iwan przyszedł na świat 10 listopada 1959 roku w Krakowie. Miał 63 lata.

Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze