Andrzej Iwan

i

Autor: screen/youtube.com/KanałSportowy

Tragiczna informacja

Andrzej Iwan nie żyje. Legenda Wisły Kraków miała 63 lata, smutna wiadomość trafiła do mediów

2022-12-27 14:43

Andrzej Iwan nie żyje. Legendarny przed laty zawodnik Wisły Kraków i były reprezentant Polski odszedł w wieku 63 lat, o czym poinformowało radio RMF FM. Informacja obiegła fanów i pogrążyła ich w żałobie. Zawodnik święcił triumfy także z kadrą narodową - zdobył trzecie miejsce na świecie w trakcie mistrzostw świata w 1982 roku.

Andrzej Iwan nie żyje. Legendarny piłkarz Wisły Kraków miał 63 lata

Andrzej Iwan nie żyje. Legendarny zawodnik Wisły Kraków, który słynny był także dzięki swoim występom w reprezentacji Polski, zmarł w wieku 63 lat. Informację o śmierci zawodnika przekazało Radio RMF FM. Śmierć miała mieć miejsce w rodzinnym dla Iwana Krakowie. O tym, że Andrzej Iwan nie żyje, dowiedzieliśmy się ze specjalnego komunikatu, który napłynął ze strony RMF FM. Radio podało, że były reprezentant Polski odszedł w wieku 63 lat w Krakowie.

Andrzej Iwan nie żyje. Kim był reprezentant Polski? Gdzie grał? Ile miał lat?

Andrzej Iwan. Choroba alkoholowa, kariera piłkarska

Piłkarz urodził się 10 listopada 1959 roku w Krakowie. Od lat zmagał się z chorobą alkoholową, o której opowiadał w mediach. W trakcie kariery piłkarskiej związany był z Wisłą Kraków, z którą zwyciężył mistrzostwo Polski w 1978 roku. Trzykrotnie tytuł czempionatu kraju wygrywał także w barwach Górnika Zabrze (1986, 1987, 1988). Występował także w barwach VfL Bochum i Arisu Saloniki. W reprezentacji Polski rozegrał 29 spotkań, 11 razy wpisując się na listę strzelców. Był uczestnikiem mundialu w 1978 i 1982 roku i w trakcie tego turnieju zajął trzecie miejsce na świecie.

Na Twitterze pożegnał go Cezary Kulesza. - Odszedł Andrzej Iwan. Wielki piłkarz, barwny człowiek, legenda Wisły Kraków. Jego opinie na tematy piłkarskie były niezwykle cenne. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci - napisał na Twitterze.

Najnowsze