Arkadiusz Milik

i

Autor: Cyfra Sport Arkadiusz Milik

Sensacyjna informacja

Arkadiusz Milik był o krok od rezygnacji z gry w reprezentacji Polski! Zaskakujące doniesienia, wszystko z powodu jednej osoby

2022-12-28 7:43

Choć reprezentacja Polski na zakończonym niedawno mundialu dotarła do 1/8 finału, Arkadiusz Milik z pewnością nie mógł zaliczyć tego turnieju do udanych. Snajper Juventusu tylko raz wyszedł na murawę w podstawowej jedenastce, nie potrafił trafić do siatki rywali. Najwyraźniej nie po drodze było mu także z selekcjonerem. Do tego stopnia, że 28-latek w przypadku pozostania Czesława Michniewicza na stanowisku miał poważnie rozważać rezygnację z gry w kadrze!

Arkadiusz Milik na MŚ w Katarze

Dla reprezentacji Polski występ na mundialu w Katarze był pierwszym do 1986 roku, podczas którego udało się wyjść z grupy. Biało-czerwoni okazali się gorsi jedynie od Argentyny, a wyprzedzając Meksyk i Arabię Saudyjską zapewnili sobie awans z drugiego miejsca. W 1/8 finału zdecydowanie lepsi okazali się jednak Francuzi, kończąc naszą przygodę z mistrzostwami świata. Zakończonego niedawno turnieju do udanych z pewnością nie zaliczy Arkadiusz Milik. Snajper Juventusu tylko raz wyszedł w pierwszym składzie – z Arabią Saudyjską spędził na murawie 71 minut. Z Meksykiem zagrał symboliczne 2 minuty, z Argentyną natomiast wcale nie pojawił się na boisku. Przeciwko „Trójkolorowym” na placu zameldował się z kolei już przy wyniku 0:2. Łącznie 28-latek zanotował w Katarze 99 minut, nie strzelając ani jednego gola.

Były reprezentant Polski wskazał następcę dla Michniewicza. Zero wątpliwości, padło konkretne nazwisko

Michniewicz powodem ewentualnej rezygnacji?

Choć Czesław Michniewicz wypełnił postawione przed nim cele, ostatecznie pożegnał się z posadą selekcjonera naszej kadry. Gdyby jednak ostatecznie pozostał na stanowisku, zapewne i tak bylibyśmy świadkami głośnego odejścia. Cezary Kowalski poinformował bowiem na Twitterze, że wówczas z gry w reprezentacji zrezygnowałby Arkadiusz Milik. „Brat Arkadiusza miał dzwonić do prezesa Kuli, aby ten przekazał prezesowi wszystkich prezesów, że jak nie będzie zmiany trenera, to jego brat w kadrze więcej nie zagra. Le cabaret” – napisał dziennikarz. Przypomnijmy, że brat piłkarza Juventusu jest obecnie dyrektorem akademii Górnika Zabrze, Henryk Kula piastuje z kolei funkcję prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz wiceprezesa PZPN.

Anna Lewandowska wyjawiła nieznany talent swojego męża! Takiego Lewego jeszcze nie widzieliście

Arkadiusz Milik – przebieg kariery

Arkadiusz Milik jest wychowankiem Rozwoju Katowice, a w trakcie swojej kariery reprezentował również barwy takich klubów jak Górnik Zabrze, Bayer Leverkusen, FC Augsburg, Ajax Amsterdam, SSC Napoli czy Olympique Marsylia. Latem 2022 roku ten ostatni wypożyczył go do Juventusu. Dla „Starej Damy” 28-latek zanotował jak do tej pory 17 występów, w trakcie których 6 razy pokonywał bramkarzy rywali. Milik jest także etatowym reprezentantem Polski. Z orzełkiem na piersi wystąpił jak do tej pory 67 razy, zdobywając 16 bramek.

Sonda
Czy Michniewicz był dobrym selekcjonerem reprezentacji Polski?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze