Arkadiusz Milik

Autor: AP PHOTO/DANIEL COLE Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik odpowiedział na krytykę. I to w jakim stylu! Wspaniały mecz polskiego napastnika

2022-02-05 9:23

Arkadiusz Milik nie miał za sobą najlepszych tygodni. Polak wyraźnie nie potrafił wrócić do dyspozycji, jaką prezentował w Marsylii w sezonie 2021/2022, jeszcze przed kontuzją. Pojawiało się coraz więcej głosów, że Francuzi nie są zadowoleni z Polaka i jego pozycja w zespole słabnie z meczu na mecz. Teraz napastnik reprezentacji Polski pokazał wszystkim, że wciąż potrafi strzelać gole i skompletował hat-tricka!

Arkadiusz Milik z pewnością mógłby osiągnąć dużo więcej w swojej karierze, gdyby nie kontuzje. Choć 27-latek występuje regularnie już od wielu tygodni, to niewykluczone, że na jego dyspozycję wciąż wpływ ma uraz, którego nabawił się w ostatnim meczu poprzedniego sezonu. Przez kontuzję kolana Polak stracił okres przygotowawczy i początek sezonu, przez co nie mógł wkomponować się w zespół Jorge Sampaoliego tak, jakby chciał. W ostatnich tygodniach do dyspozycji polskiego napastnika było coraz więcej zastrzeżeń, głównie z powodu słabej skuteczności. W meczu przeciwko Angers Milik wybiegł jednak w pierwszym składzie i odpłacił trenerowi za zaufanie z nawiązką, strzelając hat-tricka.

Francuzi zszokowali słowami o Arkadiuszu Miliku. Zwrócili się wprost do trenera Olympique Marsylia

Czy Arkadiusz Milik będzie gwiazdą Olympique Marsylia?

Arkadiusz Milik zachwycił we Francji. Zacznie trafiać regularnie?

Liczby Polaka w ujęciu ogólnym nie były w tym sezonie tak dramatyczne. 10 goli w 20 meczach to wciąż solidny wynik. Problemem było jednak to, że aż 9 z 10 tych goli strzelił on w Lidze Europy oraz Pucharze Francji. Do meczu z Angers 27-latek rozegrał 12 spotkań w Ligue 1 i zdobył w nich tylko jedną bramkę. Dlatego musiał mierzyć się z krytyką i niektórzy poddawali w wątpliwość przydatność Milika w zespole. Miejmy nadzieję, że spotkanie z Angers będzie punktem zwrotnym.

Czesław Michniewicz wreszcie spotkał się z Robertem Lewandowskim! Długie spotkanie skwitował Zbigniew Boniek

Polak wyszedł na murawę w pierwszym składzie swojej drużyny i swoje strzelanie rozpoczął już w 18. minucie, choć było to trafienie… kontaktowe! W tamtym momencie Marsylia przegrywała bowiem już 0:2 z Angers i można było spodziewać się trudnego meczu z marsylczyków. Milik swój popis kontynuował po przerwie, gdy w 70. minucie wyprowadził on swoją drużynę na prowadzenie 3:2, a po 8 minutach podwyższył wynik na 4:2. Ostatecznie Marsylia wygrała 5:2, mimo tego że, jak wcześniej zostało wspomniane, po kilkunastu minutach przegrywała już 0:2. Poniżej wideo ze wszystkimi golami Arkadiusza Milik z meczu z SCO Angers. Po tych trafieniach Milik ma 13 goli w 21 meczach we wszystkich rozgrywkach w barwach Olympique Marsylia.