Robert Lewandowski i Leo Messi

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski i Leo Messi

Arkadiusz Milik zabrał głos na temat Złotej Piłki dla Lewandowskiego. Nie pozostawił wątpliwości

2021-11-27 20:25

W poniedziałek w końcu sprawa stanie się jasna. Dowiemy się, czy Robert Lewandowski dostanie Złotą Piłkę magazynu „France Football”. Arkadiusz Milik nie ma wątpliwości, kto wygrał wyścig „Lewandowski vs. Messi”. W wywiadzie dla Amazon Prime odniósł się do zbliżającej się wielkimi krokami gali w Paryżu.

29 listopada może przejść do historii polskiej piłki. Dotychczas tylko Kazimierz Deyna i Zbigniew Boniek dostali się do pierwszej trójki klasyfikacji „France Football”. Na Złotą Piłkę nie mieli wtedy szans. Robert Lewandowski, który w 2015 roku był czwarty, teraz może być pewny miejsca na podium. Apetyt ma jednak większy, „Lewemu” marzy się Złota Piłka dla najlepszego piłkarza świata. Arkadiusz Milik nie ma wątpliwości, jaki powinien być rezultat głosowania.

- Jestem pewien szans Roberta na otrzymanie Złotej Piłki. On na tę nagrodę po prostu zasługuje. Nie widzę innej opcji, jak przyznanie jej właśnie Lewandowskiemu. W zeszłym roku szefostwo magazynu "France Football" nie wyłoniło laureata, a na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów to Robert był najlepszy i wygrał mnóstwo trofeów – powiedział Arkadiusz Milik.

Stanisław Czerczesow chciałby poprowadzić Polskę przeciwko Rosji! Jasna deklaracja szkoleniowca

Bayern Monachium ZABLOKOWAŁ występ Roberta Lewandowskiego w meczu z Węgrami?! | Futbologia

Uroczysta gala odbędzie się w paryskim Theatre du Chatelet. Będzie na niej Messi, który nie ma daleko jako piłkarz PSG, będzie również Lewandowski. Polak do stolicy Francji wybierze się w towarzystwie trenera Juliana Naggelsmana i dyrektora sportowego FCB Hasana Salihamidzicia. Grający na co dzień w Olympique Marsylia będzie trzymał kciuki za kolegę z reprezentacji Polski.

- Dla mnie, to Robert Lewandowski zasłużył na wygraną ze sportowego punktu widzenia, ale uważam również, że ze względu na popularność tego poglądu. Jest bardzo znanym piłkarzem, wiele osób go wspiera. Mam nadzieję, że to właśnie on wygra – dodał Milik.

Z tym tekstem Grzegorz Krychowiak wyskoczył jak filip z konopii! Prawda może strasznie zaboleć

Sonda
Czy Robert Lewandowski zgarnie Złotą Piłkę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze