Bartosz Kapustka, Leicester City

Autor: East News Bartosz Kapustka w barwach Leicester City

Bartosz Kapustka zagrał od pierwszej minuty. Leicester wygrało po dogrywce

2017-02-09 9:08

Czyżby nadchodziły lepsze dni dla Bartosza Kapustki w Leicester City? Polak w poprzedniej rundzie Pucharu Anglii zadebiutował w barwach "Lisów", a w spotkaniu 1/16 finału zagrał od pierwszej minuty. Reprezentant Polski zanotował dość przeciętny występ, ale najważniejsze, że jego zespół wywalczył awans po dogrywce.

Bartosz Kapustka nie może być do końca zadowolony ze swojego debiutu w podstawowym składzie Leicester City. "Kapi", podobnie jak cały zespół, spisał się przeciętnie. Mistrzowie Anglii w rywalizacji z Derby County mieli poważne problemy z organizacją gry i często w dość prosty sposób tracili piłkę i narażali się na groźne kontry. Do przerwy bramki na King Power Stadium jednak nie padły.

Tuż po przerwie na prowadzenie wyszły "Lisy" za sprawą Kinga. Gdy wydawało się, że druga część spotkania przebiegać będzie pod dyktando gospodarzy, w 61. minucie do ich siatki trafił Camara i znowu mieliśmy remis. Wynikiem 1:1 zakończył się regulaminowy czas gry. W dogrywce znacznie więcej sił zachowali faworyzowani piłkarze Claudio Ranieriego. Najpierw w 94. minucie do siatki przyjezdnych trafił Ndidi, a 20 minut później wynik spotkania na 3:1 ustalił Gray.

Bartosz Kapustka na boisku przebywał do 81. minuty. Później zastąpił go Riyad Mahrez, który zanotował asystę przy golu na 2:1. Całe spotkanie w barwach Leicester rozegrał także obrońca Marcin Wasilewski. Dzięki wygranej nad Derby County "Lisy" znalazły się w 1/8 finału Pucharu Anglii. Ich rywalem w walce o ćwierćfinał będzie Millwall.

Leicester City - Derby County 3:1 (0:0, 1:1)
Bramki: King 46, Ndidi 94, Gray 114 - Camara 61

Leicester: Zieler - Amartey, Wasilewski, Benalouane, Chilwell - Mendy (91. Ndidi), King, Albrighton, Kapustka (81. Mahrez) - Gray, Musa (91. Slimani)

Derby: Mitchell - Christie, Keogh, Shackell, Lowe - Butterfield, Johnson (53. Vydra), De Sart - Camara (74. Russell), Blackman (82. Nugent), Anya

Żółte kartki: Mendy, Musa - Christie