Hotel Marriott Sopot

i

Autor: SOPOTMARRIOTT.PL

Baza polskich piłkarzy na EURO szykuje się na przyjęcie kadry. Odgrodzą ją od gapiów

2021-05-06 16:02

Od 30 kwietnia, po tym jak doszło do zmian w grupie miast-gospodarzy turnieju, wiadomo oficjalnie, że reprezentacja Polski w piłce nożnej w trakcie tegorocznych mistrzostw Europy będzie mieszkać w Sopot Marriott Resort&Spa – a nie w Irlandii pod Dublinem. Nowe miejsce pobytu naszych Orłów trzeba przystosować i dokonać pewnych korekt. Właśnie zaczęły się stosowne prace. Wśród najważniejszych można wymienić zbudowanie na zewnątrz siłowni i ogrodzenie obiektu.

„Cały hotel, dysponujący ponad 140 pokojami, jest wyłącznie do naszej dyspozycji. Nikt inny nie będzie miał możliwości wejścia. To będzie taka 'bańka', niezbędna w czasach pandemii koronawirusa, choć z ładnym widokiem na morze. Każdy z członków reprezentacji zamieszka w jednoosobowym pokoju" - powiedział PAP menedżer reprezentacji i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Jak dodał, na dole są m. in. restauracje, odpowiednio wyposażone spa, basen, na górze dwie kondygnacje mieszkalne, a na dachu jeszcze jeden basen. "Rolę gabinetów odnowy będą spełniać umieszczone w pokojach łóżka do masażu. Jest też odpowiednia sala konferencyjna, która została odnowiona jeszcze przed lockdownem" – podkreślił Kwiatkowski.

Tomaszewski wyznaje, jaki alkohol uwielbiał pić Boniek w czasach kariery!

Robert Lewandowski dostał mandat! Policja nie miała litości, piłkarz na to zasłużył

Według przedstawiciela PZPN hotel spełnia wszystkie oczekiwania kadry, ale kilka spraw trzeba jeszcze załatwić, aby dostosować obiekt do potrzeb reprezentacji. „Przede wszystkim musimy mieć większą siłownię. Ta w hotelu służy bardziej celom rekreacyjnym. Oczywiście też się może przydać, ale my zbudujemy nową, obok hotelu, w specjalnie ustawionym do tego celu namiocie. Tam umieścimy wszystkie niezbędne urządzenia do treningu. Coś podobnego postawiliśmy obok boiska treningowego w La Baule podczas Euro 2016. Trzeba również przystosować stołówkę do naszych potrzeb. Chodzi o to, aby powiększyć przestrzeń na tej sali" – przyznał Kwiatkowski.

Ogrodzenie wokół hotelu kadry

Rzecznik związku nie ukrywa przy tym, że bez ogrodzenia zapewniającego spokój kadrowiczom się nie obędzie. Latem wokół hotelu kręcić się będą turyści oraz kibice. Może to powodować dyskomfort szukających relaksu piłkarzy. „Obok hotelu jest nadmorski deptak. Wiadomo, że latem będą tam tłumy, ale piłkarze nie będą tam spotykać się z kibicami. Natomiast to nie znaczy, że całkowicie izolujemy się od naszych fanów. Planujemy otworzyć niektóre sesje treningowe dla pewnej grupy widzów" – zapowiedział Kwiatkowski.

Na mecze polecą z Gdańska

W fazie grupowej EURO Biało-Czerwoni w Sankt Petersburgu zmierzą się 14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją, a w Sewilli – 19 czerwca z Hiszpanią. Ekipa będzie wylatywać na mecze grupowe z Gdańska. W Sopocie polscy piłkarze zameldują się 9 czerwca.

Sonda
Czy Robert Lewandowski powinien zostać w Bayernie Monachium?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze