Belgia – Polska RELACJA NA ŻYWO Liga Narodów Belgia – Polska LIVE ONLINE

Autor: Cyfra Sport Belgia – Polska RELACJA NA ŻYWO Liga Narodów Belgia – Polska LIVE ONLINE

Polska zmiażdżona w Brukseli. Belgia zabawiła się z podopiecznymi Michniewicza, bolesna lekcja futbolu

2022-06-08 22:39

Reprezentacja Polski przyjeżdżała do Belgii w dobrych humorach po wygranej z Walią. Wiadomo było, że te mecze przeznaczone są do testowania różnych ustawień i rozwiązań personalnych. W pierwszej połowie wydawało się, że Polacy zdołają powalczyć o pozytywny wynik w tym spotkaniu, ale kolejne minuty upływające w drugiej połowie pokazały, jak dużo brakuje polskim zmiennikom do zmienników wchodzących z belgijskiej ławki. Ostatecznie Polacy przegrali aż 1:6, mimo że prowadzili, a po pierwszej połowie był remis 1:1. To była naprawdę bolesna lekcja dla podopiecznych Czesława Michniewicza.

Belgia - Polska 6:1 (1:1)

Bramki: Witsel (42'), De Bruyne (59'), Trossard (73', 80'), Dendoncker (83'), Openda (90 + 3') - Lewandowski (28')

Kartki: żółte: Witsel (36') - Krychowiak (14')

Belgia: Mignolet - Dendoncker, Alderweireld, Vertonghen - Castagne (T. Hazard 85'), Tielemans, Witsel (Faes 85'), Carrasco - De Bruyne (Ketelaere 75'), Batshuayi (Openda 85'), E. Hazard (Trossard 66').

Polska: Drągowski - Gumny, Glik, Bednarek, Puchacz (Bereszyński 46') - Kamiński (Zalewski 81'), Żurkowski, Krychowiak (D. Szymański 46'), Zieliński, S. Szymański (Cash 67') - Lewandowski (Buksa 69').

Belgia – Polska RELACJA NA ŻYWO Liga Narodów Belgia – Polska LIVE ONLINE w środę 8 czerwca

Reprezentacja Polski od wygranej zaczęła fazę grupową Ligi Narodów. Choć Polacy nie prezentowali się najlepiej i już przegrywali w meczu z Walią, to ostatecznie udało się im wygrać 2:1 po golach Kamińskiego oraz Świderskiego. Wówczas występowali oni jako zmiennicy, teraz natomiast w pierwszym składzie powinniśmy zobaczyć przynajmniej Jakuba Kamińskiego. Czesław Michniewicz zapowiedział rotacje w składzie wobec tego, co widzieliśmy we Wrocławiu, ale zapowiada też, że nie chce jedynie bronić się przed dużo wyżej notowanym rywalem, ale chce także zaprezentować ofensywną grę. Dobrą wiadomością dla naszych zawodników powinno być to, że Belgowie wystąpią bez jednej ze swoich gwiazd, Romelu Lukaku.