Borussia - Maryslia, Kuba Błaszczykowski

Autor: East News Borussia - Maryslia, Kuba Błaszczykowski

Bundesliga. Borussia Dortmund wygrywa wielkie derby. Gol Błaszczykowskiego

2013-10-26 20:12

Borussia Dortmund wygrała z Schalke Gelsenkirchen derby Zagłębia Ruhry. Zespół Jurgena Kloppa zwyciężył 3:1, a jedną z bramek strzelił Jakub Błaszczykowski.

Hitowe starcie 10. kolejki Bundesligi rozpoczęło się z opóźnieniem ponieważ kibice Borussii wrzucili na boisko race. Sędzia od razu zarządził piłkarzom powrót do szatni, a na sektorze gości pojawiła się policja. Po opanowaniu sytuacji można było rozpocząc zawody.

Przeczytaj koniecznie: OFICLAJNIE! Adam Nawałka selekcjonerem reprezentacji Polski! Sprawdź sukcesy i porażki Nawałki

Borussia w pierwszej połowie objęła prowadzenie za sprawą Perre-Emericka Aubemeyanga. Schalke miało szansę na wyrównanie, ale Kevin-Prince Boateng nie wykorzystał rzutu karnego.

Po przerwie kibice na Ventils Arena zobaczyli trzy bramki, ale tylko jedną dla swojego zespołu. Schalke co prawda zdołało zdobyć kontaktową bramkę na 1:2, ale nadzieję klubu z Gelsenkirchen rozwiał Jakub Błaszczykowski, który zaledwie trzy minuty po wejściu na boisko wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Schalke - Borussia 1:3 (0:1)