Nicola Zalewski

i

Autor: Cyfrasport Nicola Zalewski

Były włoski kadrowicz o Nicoli Zalewskim. Nie ma wątpliwości co do Polaka, ważne słowa o gwieździe Romy

2022-06-27 14:05

Nicola Zalewski może być zadowolony z ubiegłego sezonu. Wskoczył do składu Romy i znalazł też uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski. Czy młody zawodnik w nowym sezonie potwierdzi klasę? Giuseppe Dossena, były włoski mistrz świata, w niedawnej rozmowie z naszym portalem zwrócił uwagę na pewien element w grze Zalewskiego.

W poprzednich rozgrywkach Nicola Zalewski wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce Romy. Stał się ulubieńcem trenera Jose Mourinho. Czy podobnie będzie w nowym sezonie? Były włoski kadrowicz Giuseppe Dossena wierzy w talent Polaka. - Zalewski zaliczył znakomite wejście do Serie A - powiedział Włoch w rozmowie z Super Expressem. - W drugiej połowie sezonu należał do pewniaków w drużynie Mourinho. Portugalczyk dał mu szansę, a młody zawodnik odwdzięczył się dobrymi meczami. Asysty w spotkaniach z Bodo Glimt oraz Leicester najlepiej o tym świadczą - tłumaczył i dodał: - Zalewski jest wychowankiem. W tej chwili Mourinho buduje drużynę i chce ją zbudować na takich zawodnikach jak Zalewski, Pellegrini, czy Zaniolo. Oni ciągle się rozwijają i mogą być jeszcze lepsi - zaznaczył.

Kucharski zdradził, dlaczego Lewandowski chce przejść do Barcelony. Wyjawił tajemnicę, ważny szczegół

Giuseppe Dossena przekonuje, że Zalewski jest nie tylko dobrym piłkarzem, ale jest także mocny pod względem mentalnym. - Na waszym miejscu byłbym spokojny o jego przygotowanie, zarówno fizyczne jak i psychologiczne - zaznaczył. - On już udowodnił, że nie pęka w dużych meczach, co miało miejsce chociażby w derbach Rzymu lub finale Ligi Konferencji. Na pewno zechce udowodnić w starciach z tak wielkim rywalem jakim jest Argentyna, że stać go na wiele - stwierdził Giuseppe Dossena w rozmowie z naszym portalem.

Bayern może mieć poważne problemy po odejściu Lewandowskiego? Niepokojące informacje niemieckich mediów, klub o tym nie pomyślał

Sonda
Czy Nicola Zalewski powinien być powoływany do pierwszej reprezentacji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze