Giuseppe Dossena, Nicola Zalewski

i

Autor: East News, Paweł Skraba/Super Express

Nicola Zalewski pod lupą zagranicznych klubów. Legenda włoskiego futbolu o ofertach dla polskiej gwiazdy Romy

2022-06-24 13:30

Nicola Zalewski wyśmienicie poczynał sobie w Romie. Obiecujący piłkarz nie zawiódł także w reprezentacji Polski. Był w gronie największych wygranych ostatniego zgrupowania drużyny narodowej. Giuseppe Dossena, były włoski mistrz świata, jest pod wrażeniem polskiego zawodnika o którego pyta coraz więcej klubów. Uważa, że to pod takich piłkarzy jak Zalewski trener rzymian Jose Mourinho będzie budował zespół.

- Nicola ma spore możliwości, dobrze operuje obiema nogami, może grać wyżej niż na wahadle, co pokazał choćby u Paulo Fonsenki. Z pewnością Mourinho nie będzie chciał z niego rezygnować – mówi Giuseppe Dossena w rozmowie z „Super Expressem” oceniając Nicolę Zalewskiego.

„Super Express”: - Ostatnie tygodnie były bardzo udane dla Nicoli Zalewskiego. Wychowanek Romy osiągnął ze swoim macierzystym klubem Ligę Konferencji, a ostatnio pokazał się ze znakomitej strony w reprezentacji Polski. Jak widzi pan jego przyszłość?

Giuseppe Dossena: - Zalewski zaliczył znakomite wejście do Serie A. W drugiej połowie sezonu należał do pewniaków w drużynie Mourinho. Portugalczyk dał mu szansę, a młody zawodnik odwdzięczył się dobrymi meczami. Asysty w spotkaniach z Bodo Glimt oraz Leicester najlepiej o tym świadczą. Co prawda nie śledziłem w czerwcu meczów z udziałem reprezentacji Polski, ale jestem przekonany, że zaprezentował w drużynie narodowej to, co pokazał w klubie.

- Czy nie uważa pan, że Zalewski zawiesił sobie po tym sezonie bardzo wysoko poprzeczkę?

- To tylko dobrze o nim świadczy. Z pewnością przed nim trudne miesiące, ale to utalentowany chłopak, który będzie potrafił się obronić na boisku. Czeka go weryfikacja w Serie A, Lidze Europy. Z drugiej strony już jako 20-latek wkracza w świat piłki ze zdobytym międzynarodowym trofeum, a przecież on jest dopiero na początku swojej przygody z futbolem.

Jacek Góralski o wyjeździe z Kazachstanu i transferze do Bundesligi. To zdecydowało o przenosinach do Niemiec

- Niedawno media informowały, że po Zalewskiego miały zgłosić się duże firmy, ale w odpowiedzi usłyszały wyraźnie „nie” od przedstawicieli Romy.

- I trudno się dziwić włodarzom rzymskiego klubu. Zalewski jest wychowankiem, zaliczył doskonałe wejście w drużynę. W tej chwili Mourinho buduje drużynę i chce ją zbudować na takich zawodnikach jak Zalewski, Pellegrini, czy Zaniolo. Oni ciągle się rozwijają i mogą być jeszcze lepsi.

- Do zdrowia i treningów wrócił już Spinazzola, który do tej pory grał na pozycji, z której w ostatnim sezonie znamy Zalewskiego. Czy to będzie duży problem dla młodego Polaka?

- Nie sądzę. Nicola ma spore możliwości, dobrze operuje obiema nogami, może grać wyżej niż na wahadle, co pokazał choćby u Paulo Fonsenki. Z pewnością Mourinho nie będzie chciał z niego rezygnować. Poza tym przyszły sezon, szczególnie jego pierwsza połowa będą bardzo intensywne ze względu na mundial rozgrywany w listopadzie, dlatego Nicola dostanie swoje szanse.

- Poruszył pan temat mundialu, wiele wskazuje, że zobaczymy na nim Nicolę w barwach reprezentacji Polski. Wychowankowi Romy przyjdzie zmierzyć się z Argentyną i Meksykiem.

- Na waszym miejscu byłbym spokojny o jego przygotowanie, zarówno fizyczne jak i psychologiczne. On już udowodnił, że nie pęka w dużych meczach, co miało miejsce chociażby w derbach Rzymu lub finale Ligi Konferencji. Na pewno zechce udowodnić w starciach z tak wielkim rywalem jakim jest Argentyna, że stać go na wiele.

Dyrektor Bayernu uderzył pięścią w stół. Zareagował na ofertę za Lewandowskiego, Barcelona się gramoli

Sonda
Czy Nicola Zalewski powinien być powoływany do pierwszej reprezentacji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze